Sveikata

Ortodontija – nauja mada ar rūpinimasis savo dantimis?

Ortodontija yra gydymas, kurio metu koreguojama dantų padėtis ir taip yra sukuriamas taisyklingas sąkandis. Taip ortodontai išgelbsti nuo daugybės nemalonių dantų ligų ne tik suaugusius, bet ir vaikus.

Ortodontų paslaugomis dažniausiai pasinaudojama dėl estetinių priežasčių, tokių kaip dantu tiesinimas ar tinkamų breketų pasirinkimas. Natūralu, kad kiekvienas nori turėti gražią šypseną ir tarp pacientų neretai pasirodo tie, kurie prašo dar tobulesnių dantų. Jiems atrodo, kad jų dantys vis dar yra kreivi, todėl juos būtina ištiesinti. Toks preciziškumas rūpinantis dantimis skamba juokingai? Tik iš dalies – dažniausiai odontologijos klinikos duris varsto tie žmonės, kurie visiškai nesirūpina savo burnos higiena ir po keleto metų tokios nepriežiūros jie nustemba sužinoję kokio gydymo jiems reikės ir kiek tai kainuos. Šiuo atveju jie nukenčia daug labiau – apleistus dantis sunku atitaisyti, todėl kartais labiau pagelbsti dažnas vizitas pas odontologus ir panika dėl kiek kitaip atrodančių dantų – vadinasi, jums rūpi jūsų šypsena!

Ortodontinis gydymas dažnai gąsdina žmones dėl gydymo specifikos. Dažniausiai sklandantis mitas yra tas, kad ortodontas, siūlydamas dantų breketus kaip gydymo priemonę, ne tik už juos paprašo brangiai sumokėti, tačiau ir patys breketai būna labai nepatogūs. Prastos kokybės breketų amžiui atėjo galas – šiais laikais ortodonto kabinete galima atrasti tik geriausios kokybės breketus, kurie bus ne tik patogūs, bet ir nepastebimi aplinkinių akims. Ypač populiaru rinktis keramikinius breketus, kuriuos tenka nešioti kiek ilgėliau nei metalinius, bet estetinis vaizdas tampa daug malonesnis.

Gali atrodyti, kad ortodontas gali padėti siekiant tobulos šypsenos, tačiau kartais ne viskas būna jo galioje. Jei jūs neturite vieno ar kelių dantų ir norėtumėte, kad ortodontas padėtų grąžinti jums šypseną, galite nė nesivarginti – šiuo atveju reiktų kreiptis į patyrusį odontologą dantų implantacijos srityje. Dantu implantai dažniausiai padeda tiems asmenims, kurie neturi keleto dantų, bet nori vėl pajusti komfortą kramtant kažką kieto. Dažnai atsitinka taip, jog dėl tam tikrų dantų neturėjimo krypsta sąkandis, todėl tai tampa didžiule problema, dėl kurios vertėtų sunerimti.

Atidi dantų priežiūra leidžia džiaugtis tinkamai funkcionuojančiais dantimis. Gali pasirodyti, kad tai nauja mada, nuo kurios nenori atsilikti daugelis, bet vis tik vertėtų ja sekti. Rūpinimasis savo dantimis suteiks puikiai atrodančią šypseną, o tai suteiks daugiau pasitikėjimo savimi, todėl yra verta užsukti į ortodonto kabinetą net ir dėl menkiausios priežasties, kuri gali pasirodyti visai nereikšminga.