Sveikata

Didžiuliai kavos privalumai mūsų sveikatai

Dievinate espresso kavą? Dėl jos kasdien būtinai apsilankote savo pamėgtoje kavinukėje? Kasdien geriate ir įprastą kavą, tačiau būtumėte labai laimingi turėdami galimybę espresso paruošti ir savo namuose? Tokiu atveju kavos aparatai Nivona ar kitų gamintojų modeliai gali pasiūlyti optimaliausią sprendimą.

Žinoma, galbūt iki šiol buvote įsitikinę, kad kavos aparatai yra skirti tik kavinėms ir restoranams, todėl nebūtų prasminga ir praktiška vieną iš jų įsigyti ir savo namams. Tačiau iš tikrųjų kavos aparatai namams šiandien užima labai didelę rinkos dalį, o tai reiškia, kad galite be jokių sunkumų išsirinkti ir jūsų skonį bei biudžetą geriausiai atitinkantį kavos aparatą.

Tuo tarpu, jei kai kurie iš jūsų iki šiol į kavą žvelgėte tik kaip į labai gardų ir jums patinkantį gėrimą, pamiršdami apie daugybę svarbių kavos privalumų mūsų sveikatai, būtų pats metas su  jais susipažinti.

Daugiau priežasčių kodėl jums reikia kavos aparato: https://www.ukzinios.lt/lietuva/aktualijos/23857-tikram-kavos-gerbejui-reikalingas-kavos-aparatas-namuose

Sustiprina ilgalaikę atmintį

Moksliškai įrodyta, kad kava gali padėti sustiprinti mūsų ilgalaikę atmintį. Ir šiuo atveju ji ne tik gelbėja išsaugant smegenyse jau esančią informaciją, tačiau taip pat ir padedant ją prisiminti. Taigi, kavos pagalba daugelį dalykų galima įsiminti ir prisiminti kur kas lengviau.

Pagerina koncentraciją

Geriant kavą padidinamas energijos lygis. Pastaroji energija gali padėti mūsų smegenims lengviau susitelkti į kasdienes užduotis. Kava padeda paskatinti dopamino gamybą mūsų smegenyse, tokiu būdu sustiprinant ir koncentraciją. Todėl jei išsekimą pradedantis justi žmogus išgeria puodelį kavos, labai dažnai jis pasijunta energingesnis ir jo koncentracija pagerėja, o tai savo ruožtu padidina ir našumą.

Turi daug antioksidantų

Kavoje yra ir daugybė įvairių antioksidantų. Pavyzdžiui, kavoje yra polifenolių, kurie padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų, ir kafestolio, kuris pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Joje taip pat yra ir hidrocinaminė rūgštis, kuri padeda neutralizuoti bet kokius laisvuosius radikalus, su kuriais tenka susidurti dienos metu.

Pagerina fizinį aktyvumą

Kavos gėrimas prieš fizinį aktyvumą gali pagerinti rezultatus. Nepaisant to, ar tai būtų sporto renginys, ar jūsų kasdienė treniruotė – kava gali turėti teigiamą poveikį. Kavos pagalba pakyla adrenalino lygis, o tai padidina jėgą ir greitį. Visa tai tiesiogiai prisideda ir prie didesnio našumo, kurio normaliomis sąlygomis nebūtų galima pasiekti.

Sumažina širdies smūgio riziką

Atlikti tyrimai parodė, kad kavos gėrimas moterims sumažino širdies smūgio riziką. Kuo daugiau kavos tyrimo dalyviai gėrė, tuo labiau mažėjo ir rizika. Taigi, tie, kurie tyrimo metu gėrė mažai kavos arba jos apskritai negėrė, susidūrė su gerokai didesne širdies smūgio rizika. Žinoma, nors tokie kavos privalumai yra puikūs, vis dėlto labai svarbu, kad kava būtų geriama atsakingai.

Gelbėja metant svorį

Kadangi kava gali padėti pagerinti fizinės veiklos našumą, tai treniruotes paverčia kur kas intensyvesnėmis. Tai gali padėti treniruotės metu nuveikti kur kas daugiau, kartu išeikvojant ir daug daugiau energijos. Be to, kava padeda sumažinti ir raumenų skausmus, kurie kyla dėl fizinio aktyvumo. Visa tai tiesiogiai prisideda ir prie lengvesnio svorio atsikratymo – juolab, kad kavoje yra labai nedaug kalorijų.

Pagerina nuotaiką

Kofeinas yra labai galingas stimuliantas. Jo pagalba galima praskaidrinti mūsų nuotaiką ir pagerinti bendrą savijautą. Kavos pagalba mes taip pat galime lengviau susidoroti su depresija. Kava pagerina smegenų aktyvumą, pašalina nuovargį ir pagerina nuotaiką.

Ir šiais minėtais privalumais mūsų sveikatai kava neapsiriboja. Taip pat kava gali padėti veiksmingai pagerinti mūsų virškinimą, sumažinti diabeto riziką ir kt. Todėl nėra abejonių, kad kavos aparatai namams yra dėmesio vertas pasirinkimas.

Kaip išsirinkti kavos aparatą: https://www.zavesys.lt/kavos-aparatai-skirtingos-ju-rusys-ir-pagrindiniai-privalumai/