Finansai,  IT ir technologijos,  Įvairūs,  Namams,  Paslaugos,  Patarimai,  Verslas

Kokias bėdas gali sukelti skolos?

skolosPrasiskolinusių žmonių Lietuvoje daugėja – kiekvienais metais susiduriančių su greitųjų kreditų pasekmėmis vis daugėja, o dėl to neretai kalti lieka patys vartotojai. Problemų sprendimui dažniausiai yra pasitelkiamas kreditoriaus ignoravimas, kas, anot FastCredit.lt, yra tik dar didesnė problema. Jokiu būdu negalima vengti bendravimo su pinigus paskolinusia bendrove, nes kitu atveju ta bendrovė gali imtis dar griežtesnių teisinių priemonių, kurios atneš nemenką žalą. Kiekvienam prasiskolinusiam asmeniui reikėtų bent jau pasidomėti ką reikėtų daryti jeigu kredito grąžinti nepavyksta laiku, o labiausiai – kokio bus pasekmės.

Kiekvienas kredito gavėjas, prieš imdamas paskolą, turi domėtis kokios yra teisinės pasekmės. Dauguma skolinasi tik permetę akimis sutartį, tačiau joje nėra jokios informacijos kas jūsų gali laukti skolos negrąžinimo atveju. Sutartyje yra nurodomi tik delspinigių dydžiai, kurie nėra laikomi vienintelėmis išieškojimo išlaidomis. Prieš skolindamiesi, turite žinoti visus skolos išieškojimo procesus. Jie yra dviejų tipų – teisminis ir ikiteisminis skolos išieškojimas. Pirmasis atvejis reiškia, kad iškart bus kreipiamasi į teismą. Antras variantas reiškia, kad skolą bus bandoma ieškoti be teisinių priemonių – derybomis.

Jeigu jūs negrąžinate skolos, jūs galite patirti dar didesnių išlaidų, nes delspinigių mokėjimas tai tik dalis mokesčių. Jeigu kredito bendrovė kreipiasi į atitinkamas skolų išieškojimo bendroves, tada jūs jau turite žinoti, kad jums bus taikomi išieškojimo mokesčiai. Tas mokestis turės būti sumokėtas būtent jūsų. Mokestis gali siekti gana didelę sumą. Viskas priklauso nuo gautos paskolos dydžio – kuo daugiau buvote pasiskolinę, tuo didesnį išieškojimo mokestį turėsite sumokėti, nes jis dažniausiai skaičiuojamas procentine išraiška. Kai kurie galvoja, kad gali sumokėti tik delspinigius, palūkanas ir paskolos sumą, o nesumokėjus išieškojimo mokesčio, nieko nebus. Tikrai nereikėtų taip manyti, nes jeigu to mokesčio nesumokėsite – kreditorius kreipsis į teismą dėl jo priteisimo, o tai vėlgi – padidins jūsų išlaidas.

Negrąžinus kredito, jūs vis tiek galite netekti turto. Nesvarbu ar jūs skolinotės su užstatu ar be jo – turtas gali būti areštuojamas antstolio, jeigu į jį bus kreipiamasi su vykdomuoju raštu, kurį išduos teismas. Turite domėtis kokie nuostoliai jūsų laukia vengiant grąžinti skolas.

Šaltinis: Skaiciau.lt