Statyba,  Transportas

Šiukšlių išvežimas, kaip atsikratyti statybinėmis atliekomis?

Šiukšlių išvežimas Vilniuje tampa išties dideliu galvos skausmu kuomet reikia atsikratyti susikaupusių statybinių atliekų. Statybinės atliekos yra eilinis galvos skausmas namų valdos savininkams, statybininkams ar kompanijoms, kurios privalo laikytis higienos ir švaros reikalavimų. Šiukšlių išvežimas Vilniuje tapo tikra prabanga nuo 2014 m. vasaros, tada buvo uždarytas pagrindinis ir vienintelis Vilniaus liepkalnio savartynas. Miesto komunalininkai susidūrė su išties rimta problema – kur vežti šiukšles?

Iki tol veikęs liepkalnio savartynas priimdavo nerūšiuotas statybines atliekas, butines šiukšles. Tačiau po miesto savivaldybės sprendimo į jį galima gabenti tik rūšiuotas statybines atliekas. Visi puikiai suprnatame, kad statybvietėje neretai tiesiog nėra techninių galimybių rūšiuoti atliekas. Tad tenka toliau narpliotis ir spręsti uždavinį – kur vežti šiukšles? Šiuo metu daugelis komunalinių įmonių atliekas ir šiukšles transportuoja į Utenos ar Kauno savartynus, tokiu būdu Vilniuje yra išaugusios šiukšlių išvežimo kainos.
Problema nejuda jau daugiau kai metus, su padidėjusiomis išlaidomis tenka taikstytis statybų įmonėms, kurios priversto kelti samatų lubas. Tiesa, visgi daugelis turi du pasirinkimus – rūšiuoti arba nerūšiuoti. Šiukšlių išvežimas pasirinkusiems rūšiavimą yra gerokai mažiau skausmingas finansine prasme, kadangi atliekos vežamos į Vilniaus savartyną. O taupantys laiką renkasi įprastą šiukšlių išvežimo būdą – viską krauti į standartinius vagonėlius. Rūšiuojamos šiukšlės yra tinkamai panaudojamos antriniam naudojimui, savartynai joms taiko ženkliai mažesnius priėmimo įkainius. Komunalininkai standartinio 10kub. Metrų dydžio šiukšlių vagonėlius prieš kelis metus priimdavo išvežimui už 350 litų, šiuo metu, kai atliekas reikia gabenti į Uteną ar Kauną, yra apie 300 – 300 eurų. Atrodo išties ženklus kainų šuolis į viršų. Kaina dažniausiai priklauso nuo šiukšlių rūšies, kiekio, kur jos yra. Neretai jos yra kaupiamos tiesiog kieme į vieną krūvą, tuomet reikalingas rankinis ar mechanizuotas pakrovimas į mikroautobusą ar specialųjų transportą.


Tad visiems skaitytojams norime pasiūlyti savo paslaugos, kurios užtikrintai padės susitvarkyti su besikaupiančiomis atliekomos, padėsime jomis atsikratyti mažiausiomis kainomis. Mūsų pagrindinis darbas – statybinių atliekų išvežimas, šiukšlių išvežimas, buitinių šiukšlių išvežimas Vilniuje, šiukšlių konteinerių pristatymas, išvežimas ir reguliarus aptarnavimas jūsų norimu grafiku.