įtempiamos lubos
Namams,  Paslaugos,  Statyba

Lubos lubos… Kokias rinktis? Lyginamoji analizė

Renkantis lubas namuose gali kilti klausimas – kurios yra geriausios? Paprasčiausiai šiuo metu rinkoje pasiūla yra gana plati. Visgi, dažniausiai minimos įtempiamos lubos, kurios kai kurių vis dar yra laikomos inovacija, ir tuo pačiu gipsinės, kurios dažnai pristatomos kaip klasika. 

Palyginus šias abi opcijas galima kur kas paprasčiau nuspręsti dėl tinkamiausio varianto Jūsų atveju. Tai ir bandysime padaryti šiuo straipsniu.

Įtempiamų lubų kaina

Renkantis lubas ir apskritai bet kokius statybų komponentus, gana reikšmingas vertinimo aspektas yra kaina. Labai ilgai gipsinės lubos buvo laikomos kaip vienintelė opcija, tad žmonės mokėjo už šią medžiagą tiek, kiek reikia. Atsiradusios įtempiamos lubos tapo rimta konkurencija, tad galima pastebėti, kad gipso kainos – taip pat krito. Kodėl? 

Kadangi įtempiamos tapo pasirenkamos net dažniau. Nors pastarųjų įtempiamų lubų kaina taip pat priimtina daugeliui, tačiau prioritetas turi būti kokybė. O įtempiamos labai puikiai patenkins net ir paties išrankiausio kliento poreikius. Tokio, kuris taupo, tačiau taip pat tikisi, kad atliktas darbas bus ilgam laiko tarpui.

Greitis

Kalbant apie greitį montuojant lubas – laimi įtempiamos. Ir čia daugiau nėra jokių diskusijų. Gipso plokštės reikalauja ne tik daugiau laiko, tačiau ir kur kas didesnės komandos. Juk jos nėra lengvos, nėra paprasta tinkamai išpjauti reikalingus kampus, kad plokštės gražiai gultų prie lubų.

Ilgaamžiškumas

Tiek gipso plokštės, tiek įtempiamos lubos tarnauja tikrai gana ilgai. Žinoma, jeigu abiem atvejais bus naudojamos geros kokybės, sertifikuotos medžiagos. Dėl to reikia atsakingai ieškoti prekybos vietos ir pirkti medžiagas, kurios yra rinkos kaina, su garantijomis. Visada geriausia, kai medžiagas parduoda tie patys specialistai, kurie ir atlieka montavimo darbus.

Papildomas lubų dekoras

Daugeliui norisi, kad darbai būtų atlikti kuo greičiau ir kainuotų kuo pigiau. Tokiu atveju geriausia rinktis opcijas, kurios nereikalauja jokių papildomų dekorų. Šiuo atveju tai yra įtempiamos lubos. Gipsines reikia papildomai impregnuoti, dažyti, dar kaip nors dekoruoti pagal savo poreikius. O tai ir laiko sąnaudos, ir papildomos investicijos.

Šviestuvų montavimas

Kalbant apie lubas, žinoma, reikia nepamiršti, kad svarbu apgalvoti ir šviestuvų montavimo vietas. Dažniausiai su įtempiamomis viskas yra kur kas paprasčiau, kadangi jas paruošti šviestuvams, išpjauti angą – kur kas lengviau. Tuo tarpu su gipsinėmis lubomis tenka kur kas ilgiau pavargti, tad reikia iškart įvertinti – ar ne paprasčiau rinktis tas opcijas, kurios kelia mažiau vargo.

Jeigu šis straipsnis jums ne iki galo padėjo nuspręsti dėl lubų – tokiu atveju visada verta tartis su specialistais, kurie jas montuoja. Prioritetą siūlome skirti įmonėms, kurios atlieka įtempiamų lubų montavimo darbus, tokios kaip 1ceiling. Jos gali padėti geriau suprasti šių lubų privalumus, esmines charakteristikas bei išgirsti atsakymus į klausimus, kurie padės apsispręsti.