Stogo čerpės
Statyba

Kodėl stogą geriau dengti čerpėmis

Stogo dangos pasirinkimas yra nelengvas iššūkis besistatantiems namus. Internete sklaidydami parduodamų ir būtent pardavimui statytų kotedžų skelbimus dažniausiai pamatysite skardinius jų stogus. Tai yra pigus ir praktiškas pasirinkimas. Turint omenyje tai, jog namai statomi pardavimui. Tačiau kuomet žmonės namus statosi sau, stogo čerpės retai kada būna ne prioritetinis dangos tipas. Jos turi daug privalumų, bet ir vieną trūkumą, dėl kurio didesnė namų dalis ir Vilniuje, ir visur kitur vis tik puošiasi skardine ar šiferio kepure.

Stogo čerpės – geriausias pasirinkimas?

Ko gero tuo, kad geriausia stogo danga yra būtent čerpės, neabejoja nieka. Na, arba beveik niekas. Galima greitai sugalvoti, jog čerpėms reikalinga kiek sunkesnė ir sudėtingesnė stogo konstrukcija, ir, žinoma, kad jos yra brangesnės nei dauguma kitų stogo dangų. Kita vertus, jei biudžetas nebūtų ribotas, ko gero vis tik visi dėtųsi ant stogų čerpes ir Vilnius bei jo apylinkės dar labiau pasipuoštų.

Stogo čerpėsTad kodėl gi čerpės taip gerai? Visų pirma, be abejonės, tai grožis. Čerpių klasikinis vaizdas, patikrintas šimtmečių istorijos, niekada nebus netinkamas bet kurioje aplinkoje. Net jei jūsų gyvenamųjų namų kvartale ir vyrauja modernaus stiliaus stikliniai pastatai, pasirinkę čerpės kaip stogo dangą tikrai neprašausite pro šalį ir iš bendro konteksto neiškrisite. Labai tikėtina, jog ir po trisdešimties metų, kad ir kaip keistųsi požiūris į namų dizainą, stogo čerpės išliks puikiu pasirinkimu. Na, nebent visi stogai bus nukloti saulės moduliais ir bet ką, kas nesusiję su ne pasyviais mes būsime pamiršę.

Dar vienas labai didelis stogo čerpių privalumas, jei jau grožio jums nepakanka – tai ilgas tarnavimo laikas. Tokio stogo danga praktiškai neturi kaip būti pažeista. Štai skarda gali rūdyti, jei montuojant buvo pažeista izoliacinė medžiaga. Skarda ir šiferis labiau veikiami vėjo, nes tai dideli lakštai. Per gerą dešimtmetį atrodytų tvirtai pritvirtinta skarda ar šiferis gali pradėti imti klibėti daug labiau dėl nuolat vėjo keliamų mechaninių mikro pažeidimų tvirtinimo vietose. Štai stogo čerpės su tokiomis problemomis pratiškai nesusiduria. Tiesa, jos apauga samanomis bei kerpėmis, tačiau kartą per dešimt metų nuplaunant stogą aukšto slėgio vandens srovę  galima savo dangą kone visiškai atnaujinti. O tai – labai didelis čerpių privalumas prieš kitas stogo dangas.