stogo renovacija
Statyba

4 būdai pasiruošti stogo renovacijai

Stogo renovacija – daug dėmesio reikalaujantis darbas. Stogo dangos kaina, kvalifikuoti darbuotojai, numatytas biudžetas – tai tik keletas pagrindinių dalykų apie kuriuos reikia rimtai pagalvokite.

Šiame straipsnyje į stogo renovaciją pažvelgsime kiek iš kitos pusės – t.y kaip tinkamai jai pasiruošti ir apsaugoti savo turtą, teritoriją ir svarbiausia – artimus žmones.

1. Sklypas

Senos stogo detalės, vinys ir kitos statybinės šiukšlės kaupsis ir kris nuo stogo, todėl brigada iš savo pusės turėtų įmontuoti ir konteinerį joms kaupti. 

Net ir nuėmus seną dangą gali likti tvirtinimo detalių tokių kaip varžtai, vinys ir pan. Magnetų ar metalo detektorių pagalba galima pilnai “išvalyti” stogą nuo jų.

Jūs turėtumėte pasirūpinti teritorijos atlaisvinimu. 

Darbininkai vaikščios po jūsų sklypą darbo metu, todėl teritoriją reikėtų kaip įmanoma labiau atlaisvinti. Tai reiškia užnesti visus daiktus į namus, juos patraukti saugia distancija bei kiek tolimiau pasistatyti automobilį.

Kitas dalykas kuom galite padėti brigadai – nupjauti teritorijoje žolę. Darbo metu ir juos pabaigus bus lengviau pašalinti prisikaupusių šiukšlių, jeigu tam nemaišys nenupjauta žolė.

2. Namo kambariai

Stogdengiai į namo vidų neis, tačiau dangos keitimas vistiek sujudins patį pastatą. Todėl, rekomenduojama apsaugoti kai kurias kambario dalis.

Pirmas dalykas – namo palėpė. Joje dažniausiai laikome sendaikčius, trapius daiktus. 

Norint išvengti nelaimingų atsitikimų, protingiausia būtų juos nunešti namo apačion, kuomet vyksta darbai. Be to, čia nuo stogo kris dulkės, todėl iškloti palėpę celofanu ar kita medžiaga kuri palengvis išvalymą  vėliau.

3. Gyvūnai ir vaikai

Dangos keitimas – triukšmingas ir ilgas darbas. Paprastai darbai užima apie dvi, kartais net 3 paras. 

Jei vaikas mažas – nuvežkite jį kelioms dienoms pas giminaičius, jei namuose vyks intensyvūs darbai. Viduje jam būti tikrai nepatiks, kadangi bus daug triukšmo, tuo tarpu lauke – nesaugu, dėl šiukšlių ir galimybės susižeisti.

Tas pats galioja ir gyvūnams. Jei jo nėra kur dėti, geriausia laikyti viduje, kur jis bus apsaugotas nuo galimų pavojų. Kitu atveju, yra rizika susižeisti.

4. Po stogo pakeitimo

Pabaigus darbus įdėmiai apžiūrėkite kaip kokybiškai viskas atlikta ir įvertinkite patys. Nesidrovėkite ir skambinkite, kad ir po valandos ar dviejų po darbų baigimo ir papasakokite įmonei jei kažką ne taip pastebėjote.

Kartais stogo keitimas reikalauja ir papildomų darbų, kurie atliekami dažniausiai po kelių valandų. Galbūt pasikeitęs oras ar staiga pakilęs vėjas išjudino tam tikras detales? 

Klaidų pasitaiko, todėl svarbiausia – bendrauti.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 4 dalykus į kuriuos verta atkreipti dėmesį ruošiantis renovacijai. Svarbiausiai – apsaugoti save, artimuosius ir vertingus daiktus, na, o galiausiai tinkamai įvertinti darbus kuriuos atliko darbuotojai.