Medienos dazai
Namams,  Patarimai,  Statyba

Netinkami medienos dažai – dažniausiai pasitaikančios problemos

Medienos dažai – kylančios problemos ir geriausi patarimai dažymui

medienos dazaiVasaros laikotarpis dažniausiai asocijuojasi su atostogų periodu, geru oru, jūra ar saule. Tačiau tiems, kurie turi savo sodus, sodybas ar gyvena nuosavame name – tai metas kuomet galima atnaujinti Jums priklausančių pastatų fasadą. Viena populiariausių pasaulyje statybinių medžiagų yra mediena, o kalbant apie tai, bene populiariausios temos būtų – medienos dažai bei problemos kylančios dažant. Šiandien siūlome atkreipti dėmesį į pagrindines problemas prieš dažant.

Medienos dažų raukšlėjimasis

Viena pagrindinių problemų kylančių dažant – pūslių susidarymas bei raukšlėjimasis. Šią problemą dažniausiai iššaukia kuomet dažymui būna pasirenkami nekokybiški medienos dažai, kurie prastai sukimba su Jūsų dažomu pagrindu. Tokį prastą rezultatą taip pat gali įtakoti ir tai, jog buvo dažoma šviečiant saulei arba dėl netinkamai paruošto pagrindo. Jeigu prieš dažymą Jūsų medienos pagrindas buvo drėgnas, o gal net ir šlapias – itin didelė tikimybė, jog mediena pasipuoš raukšlėmis arba pūslėmis. Kyla natūralus klausimas – kaip išspręsti šią problemą? Iš pradžių vertėtų nušlifuoti atšokusių dažų sluoksnį. Kuomet pašalinsite problemas – lieka tikėtis, jog Jūsų pasirinkti medienos dažai bus kokybiški bei skirti lauko darbams ir viską nudažyti iš naujo. Taip pat rekomenduojame nedažyti vakare ar prieš lietų, nes tokiu atveju dažai paprasčiausiai nespės išdžiūti ir vėl gausite prastą rezultatą.

Medienos dažų trūkinėjimas bei lupimasis

Medienos dazaiKita problema, kuri iškyla – medienos dažų trūkinėjimas arba lupimasis. Tai ganėtinai dažna problema, kurią įtakoja tai, jog Jūsų anksčiau pasirinkti medienos dažai paprasčiausiai paseno arba buvo ne tokie kokybiški kaip galbūt tikėjotės. Iš pradžių problemą pastebėti gali būti sunku, nes pradžioje atsiranda itin maži plyšeliai, tačiau vėliau dažai pradeda luptis gabalais ir tai ženklas, jog reikėtų pasirinkti kokybiškus dažus medienai ir viską perdažyti. Jums ir vėl reikės nušlifuoti arba gremžtuku nušveisti visą medienos paviršių, kad neliktų senų dažų. Prieš dažant naujais medienos dažais rekomenduojame nuglaistyti paviršių bei padengti jį gruntu, kad būtų pasiektas maksimaliai geras rezultatas.

Medienos dažai išbluko per greitai

Dažnai nutinka ir taip. jog Jūsų namo pietinėje pusėje nudažytos sienos greitai praranda pirminę spalvą ir pradeda skirtis nuo kitų sienų. Medienos dažų išblukimą įtakoja, tai jog greičiausiai ir vėl buvo pasirinkti netinkami dažai medienai – buvo naudojami vidaus darbams skirti dažai arba pasirinktai UV spinduliams neatspari spalva. Problemos sprendimas pakankamai nesudėtingas, tačiau kainuojantis papildomus pinigus. Iš pradžių Jums reikėtų nuplauti planuojamą perdažyti paviršių, o tuomet Jūsų pasirinkti medienos dažai turi būti tinkami tokiems darbams! Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog tam tikros ryškios spalvos nėra tinkamos dažyti mūsų klimato sąlygomis bei greitai išblunka, todėl prieš renkantis spalvą vertėtų pasitarti su šios srities specialistais.

Žinoma, yra ir daugiau įvairiausių problemų kylančių dėl netinkamų dažų, tačiau norint išvengti viso to – medienos dažai privalo būti itin kokybiški, todėl kaip jau minėjome – prieš perkant visuomet naudinga pasitarti su žmonėmis, kurie išmano visas dažymo subtilybes. Tai padės Jums ne tik sutaupyti pinigų problemų sprendimams, tačiau ir pavyks pasiekti ilgalaikį rezultatą, kuris džiugins Jus ne vienerius metus.