Pokemon Go – populiarumo priežastys
Vos prieš mėnesį pasirodęs papildytos realybės žaidimas Pokemon Go nepralenkė ir Lietuvos gyventojų. Vos per keletą dienų šis Niantic sukurtas mobiliems įrenginiams skirtas žaidimas sulaukė milžiniško populiarumo ir tarp lietuvių. Pokemon Go patarimai iš jau labiau įgudusių žaidėjų pradėjo sklisti ne tik socialiniuose tinkluose, tačiau po mažu atsirado ir specializuotų portalų skirtų šio žaidimo mėgėjams. Šiandien trumpai apžvelkime pagrindinius milžiniško šio žaidimo populiarumo aspektus.
Žaidimas populiarėja milžiniškais tempais
Pokemon Go žaidimas dienos šviesą išvydo liepos 6 dieną ir tuomet buvo pasiekiamas tik Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje. Ir nors pirmosiomis dienomis žaidimas buvo pasiekiamas tik šiose šalyse, tačiau vos per savaitę pasiekė neįtikėtiną kiekį parsisiuntimų. Net 10 milijonų Android vartotojų įsidiegė šią mobiliąją aplikaciją, o kur dar ir iOS operacinei sistemai skirta versija, kurios statistika nėra žinoma. Įkvėpti itin didelio populiarumo kūrėjai nusprendė šį žaidimą pasiūlyti ir kitiems regionams, tarp kurių atsidūrė ir Lietuva.
Jau dabar žaidimas tampa pasiekiamas net ir tokiose šalyse kaip Vietnamas, Tailandas, Singapuras ar Filipinai. Pokemon Go aplikacija taip smarkiai paplito visame pasaulyje, jog jau dabar šį žaidimą savo įrenginiuose turi daugiau nei 100 milijonų vartotojų visame Pasaulyje. Verta paminėti ir tokį faktą, jog 2013 metais debiutavęs Candy Crush Saga žaidimas šiai dienai turi daugiau nei 500 milijonų vartotojų. Taigi, jeigu Pokemon Go aplikacija ir toliau taip smarkiai tobulės ir populiarės – labai realu, jog artimiausiu metu bus pagerintas šis rezultatas. Taigi, o kas lėmė tokį milžinišką šio papildytos realybės žaidimo populiarumą?
Pokemon Go kūrėjai pasiliko vietos tobulėjimui
Kaip teigia patys Pokemon Go žaidimo kūrėjai – šiuo metu yra pristatyta tik 10% visos aplikacijos suplanuotų galimybių. Žaidimas itin paprastas – Jums reikia išeiti į savo kiemą, parką ar bet kokią kitą vietą bei ieškoti ir gaudyti visiems gerai žinomus animacinio filmuko personažus, pokemonus. Jūs galite juos stiprinti, evoliucionuoti, kovoti su kitų žaidėjų pokemonais. O visas įdomumas tame, jog tam naudojama Jūsų reali lokacija, kuri nustatoma GPS signalo dėka. Nors iš pažiūros tai atrodo labai paprastas ir nesudėtingas žaidimas, tačiau jau dabar jame yra pačių įvairiausių gudrybių, o Pokemon Go patarimai internete plinta taip pat greitai kaip ir pats žaidimas.
Nors pirmą savaitę šis žaidimas buvo pasiekiamas, palyginus, nedideliam galimų žaidėjų kiekiui, tačiau Pokemon Go patarimai jau plito interneto platybėse. Pasirodo kūrėjai nors ir pristatė tik 10% viso žaidimo galimybių, tačiau nepamiršo ir kai kurių dalykų paslėpti tam, jog pats žaidimas būtų žymiai įdomesnis nei tai gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žaidėjai internete dalinasi pačiais įvairiausiais patarimais apie šią aplikaciją – kaip greičiau pasikelti savo trenerio lygį, kaip užvaldyti treniruočių sales ar kaip surasti vieną kitą retesnį pokemoną.
Apibendrinant, galima būtų teigti, jog Pokemon Go žaidimo kūrėjai visam Pasauliui pasiūlė išties smagų laisvalaikio praleidimo būdą, o kartu ir pasiliko labai daug rezervo, jog palaipsniui galėtų pritraukti vis daugiau žaidėjų. Žvelgiant iš kūrėjų pusės – kuo daugiau žmonių žais šį žaidimą, tuos didesnės bus ir pajamos gaunamos iš jos. Mums, paprastiems mirtingiesiems, belieka tik mėgautis kompanijos Niantic siūlomu žaidimu bei nepamiršti, kad Pokemon Go patarimai gali padėti tiems, kurie dar tik pradeda pažinti šią aplikaciją.