Šiuolaikinis televizorius gali priimti įvairių formatų signalus, atkurti turinį iš kitų prietaisų, vaizdo įrašus iš interneto išteklių ir dar daugiau. Dėl jo universalumo ir naujų technologijų galite mėgautis filmų, animacinių filmų ar mokomųjų laidų žiūrėjimu puikios kokybės vaizdu ir garsu. Norėdami pasirinkti tinkamą modelį, turite atidžiai išnagrinėti įrangos matmenis ir kitas charakteristikas.
Kokį televizorių turėčiau įsigyti?
Prieš perkant televizorių, patartina atkreipti dėmesį į šias pagrindines savybes:
- Paskirtis – prietaisai skirti skirtingoms buto ar namo patalpoms, kriterijų lemia funkcionalumas, ekrano dydis ir patalpos plotas.
- Įmontuota technologija – lemia prietaiso gebėjimą prisijungti prie pasaulinio tinklo, priimti signalus iš kitų prietaisų laidiniu ir belaidžiu režimu ir pan.
- Vaizdo kokybė – priklauso nuo matricos technologijos, ekrano raiškos, atnaujinimo dažnio ir kitų parametrų.
- Jungtys ir TV imtuvai – sąsajos įvairiems prietaisams prijungti, įvairių standartų imtuvai analoginiam ir skaitmeniniam signalui priimti.
Televizoriaus pasirinkimo kriterijai: kaina ir technologija
Televizoriaus kaina priklauso nuo techninių gaminio charakteristikų. Įskaitant įmontuotas technologijas, kurios padidina technologijų funkcionalumą ir pagerina vaizdo kokybę.
Pateiktuose prietaisuose yra įdiegtos šios integruotos technologijos:
- Išmanusis televizorius – funkcijų ir programų rinkinys, skirtas prieigai prie interneto paslaugų, leidžia naudotis socialiniais tinklais, žiūrėti vaizdo įrašus „YouTube” ir lankytis kituose interneto ištekliuose.
- WiFi – belaidžio ryšio technologija, naudojama prieigai prie pasaulinio žiniatinklio ir dalijimuisi duomenimis su kitais prietaisais.
- Bluetooth – belaidžio ryšio standartas, naudojamas ne didesniu kaip 10 m atstumu. Jis leidžia nustatyti nuotraukos ar vaizdo įrašo peržiūrą iš kito prietaiso.
- HDR – technologija, skirta standartinio vaizdo kokybei pagerinti, užtikrina ryškesnį, ryškesnį ir sodresnį vaizdą.
- 100 Hz ar didesnis dažnis – didelis ekrano atnaujinimo dažnis užtikrina aukštos kokybės, sklandų vaizdą.
- Valdymas balsu – leidžia valdyti funkcijas ir programas naudojant balso komandas.
Šiuolaikinis televizoriaus skydelis dažnai naudojamas integruojant su kitais prietaisais. Tai gali būti išmanieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai, išoriniai atminties įrenginiai, fotoaparatai, ausinės, žaidimų konsolės ir kiti įtaisai. Įvairių tipų prievadai yra įmontuoti trečiųjų šalių prietaisams prijungti ir signalo perdavimo galimybėms užtikrinti.
Šiuolaikinio televizoriaus tipas
Šiandien galite įsigyti šių tipų televizorių:
- OLED – organinių šviesos diodų pagrindu pagamintas ekranas pasižymi dideliu kontrastu, ryškumu ir sodria juoda spalva, o ši technologija leidžia pagaminti iki 6 mm storio modelius.
- QLED – naujoviška kvantinių taškų technologija užtikrina didžiausią vaizdo sodrumą ir plačią spalvų gamą bei maksimalų juodos spalvos gylį.
- QNED – mini LED foninio apšvietimo ir kvantinių taškų „NanoCell” technologijos derinys garantuoja neįtikėtiną vaizdą, pasižymintį didesniu ryškumu ir kontrastu.
- NanoCell – technologija, pagrįsta nanodalelėmis, sugeriančiomis pernelyg ilgo ilgio šviesos bangas, skydai rodo aiškias, ryškias ir natūralias spalvas.
- Šviesos diodai – aukštos kokybės vaizdą užtikrina skystųjų kristalų LCD matricos foninis apšvietimas šviesos diodais.
Vaizdo kokybė
Didelė konkurencija verčia gamintojus daugiau dėmesio skirti vaizdo kokybei. Turinio ryškumas, tikroviškumas ir detalumas priklauso nuo daugelio veiksnių.
Prieš pirkdami televizorių, turite nuspręsti dėl modelio dizaino ir išdėstymo. Daugumą skydelių galima montuoti ant pjedestalo ar kito paviršiaus, taip pat kabinti ant sienos. Atsižvelgdami į savo pageidavimus, galite rinktis modelį su šoninėmis, centrinėmis arba reguliuojamomis kojelėmis.