Advance sausas šunų maistas
Laisvalaikis

Šunų ėdalo sudėtis ir tinkamas maistinių medžiagų derinys

Tiek maistinės medžiagos, tiek aukštos kokybės ingredientai naminių gyvūnėlių maiste daro didelį skirtumą. Tačiau aukštos kokybės maistinės medžiagos yra ypač svarbios, nes organizmas jas pasisavina, o ne ingredientus.

Optimalų maistinių medžiagų derinį, toks kaip Dr. Clauder’s sausas maistas šunims užtikrina kokybiškos sudedamosios dalys, kurios nustatomos remiantis veterinarų bendruomenės tyrimais, taip pat atsižvelgiant į šiuos principus:

 • Pašarų ingredientai parenkami pagal maistinę vertę, kokybę ir skonį.
 • Dėl subalansuoto kokybiškų ingredientų derinio ėdalas turi baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralų bei aprūpina šunį visomis jam reikalingomis maistinėmis medžiagomis.
 • Atskiros sudedamosios dalys nepadaro maisto geresnio ar blogesnio, svarbiausia yra produktų derinys jo sudėtyje.

Pagrindiniai klausimai

Negalite pasakyti, ar šunų maistas tinka jūsų augintiniui, vien perskaitę ingredientus, nes tinkamas tinkamų maistinių medžiagų kiekis yra toks pat svarbus kaip ir ingredientai.

Kaip organizmas gauna maistines medžiagas?

Maistinės medžiagos yra baltymai, angliavandeniai, riebalai, skaidulos, vitaminai ir mineralai.

Pašarų ingredientai yra maistinių medžiagų šaltinis organizmui. Pavyzdžiui, kukurūzai aprūpina organizmą angliavandeniais, nepakeičiamomis riebalų rūgštimis ir baltymais. Šios maistinės medžiagos yra būtinos gerai šuns sveikatai. Organizmui lengviau pasisavinti ir panaudoti maistines medžiagas iš kokybiškų ingredientų. Dėl šios priežasties augintinio sveikata išlieka optimali.

Žemiau pateikiamas išsamus aprašymas, kurie šunų ėdalo ingredientai aprūpina organizmą pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis ir kokia jų nauda jūsų šuniui.

 • Kukurūzai, ryžiai, miežiai, sorgai yra angliavandeniai, suteikiantys energijos ir kitų maistinių medžiagų sveikai odai ir kailiui.
 • Gyvūniniai riebalai, žuvų taukai ir augalinis aliejus – riebalai ir nepakeičiamos riebalų rūgštys suteikia energijos, suteikia daugiau skonio ir sveikos odos bei kailio.
 • Vištienos ir kalakutienos, ėrienos ir kiaušinių miltai yra aukštos kokybės baltymai raumenų tonusui, vystymuisi ir sveikai odai.
 • Celiuliozė, sojų miltai ir runkelių minkštimas yra skaidulų šaltiniai ir skatina žarnyno sveikatą; kai kurie yra naudingi svorio kontrolei.

Optimalus derinys

Kuriant kokybišką šunų ėdalą, būtina tiksliai nustatyti ingredientų derinį, suteikiantį gyvūnui tam tikrą maistinių medžiagų rinkinį, atsižvelgiant į jo amžių, gyvenimo būdą ar sveikatos būklę.

„Advance“ savo produktuose sujungia daug maistinių medžiagų turinčius aukštos kokybės ingredientus, todėl ši subalansuota dieta yra patikima ir rekomenduojama veterinarų jau daugiau nei 60 metų. Ir tai tik viena iš priežasčių, kodėl Advance yra veterinarijos gydytojo maisto pasirinkimas.

Sauso maisto gamybos ypatumai

Iš ko gaminamas sausas maistas katėms ir šunims? Kokie yra pagrindiniai jo komponentai? Gamintojų receptai gali skirtis, tačiau geras pašaras turi turėti subalansuotą baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralų šaltinį. Paprastai maiste yra:

 • mėsos komponentai;
 • riebalai (gyvuliniai ir (arba) augaliniai);
 • pluoštas (daržovės);
  grūdai, bulvės ir kiti angliavandenių šaltiniai;
 • vitaminų ir mineralų kompleksas;
 • probiotikai ir prebiotikai.

Tai yra bendras aprašymas, kaip ir iš ko gaminamas sausas šunų maistas ar kačių racionas. Gamintojai keičia ir tobulina procesą, kad atitiktų savo poreikius.

Žaliavos ruošiamos specialiu būdu, susmulkinamos ir kaitinamos iki 95-150°C temperatūros. Tada taikomas ekstruzijos metodas. Paprasčiausias mechaninis ekstruderis yra mėsmalė. Pramoninis susideda iš cilindro, sraigtinių varžtų ir įrankio gaminiams pjaustyti ir formuoti.

Pabaigai

Paruoštas mišinys spaudžiamas per specialias skylutes. Formuojami ryšuliai, kurie vėliau supjaustomi į trinkeles arba formuojami į granules. Be to, vitaminus galima purkšti ant sausų granulių, kurios sunaikinamos termiškai apdorojant, taip pat riebalus, kad padidėtų gyvūnų apetitas. Prie išėjimo sausame šunų pašare drėgmės yra 3-11%, katėms – 4-10%.

Šaltinis: dokrinesa.lt