Namams,  Patarimai

Kaip saugoti vyną?

saugomas vynasGyvenimas per trumpas, kad gertume blogą vyną, o geram vynui reikia atitinkamų baldų ir aksesuarų. Vynas – svarbi mūsų kultūros dalis, kaip rodo apklausos, šis gėrimas yra vienas populiariausių suvenyrų, atsivežamų iš kitų šalių. Daugelis iš mūsų visada turi vyno namuose, todėl neišvengiamai iškyla klausimas, kaip gi jį vis dėlto teisingai saugoti.

Vyno kolekcionavimas – brangus pomėgis, bet tai ir savotiška meno forma. Reikia ne tik gerai išmanyti vyno prekinius ženklus ir rūšis, bet ir pasirūpinti tinkamomis vyno saugojimo sąlygomis, nuo kurių priklauso jūsų vyno kokybė.

Turėdami vyno kambarį Jūs galite pirkti jauną vyną ir laikyti jį reikiamą laikotarpį iki pilno subrandinimo, kaupti vyno atsargas, saugoti brangius gėrimus svarbiai progai. Vyno rūsys nuo vyno kambario skiriasi tik vieta, kurioje jis įrengtas. Pagrindinis tiek vyno rūsio, tiek vyno kambario priežiūros principas: palaikyti pastovią temperatūrą, drėgmės lygį, laiku vėdinti patalpą.

Tinkama vyno saugojimo temperatūra – ilgai išliekančios vyno kokybės pamatai. Aukšta temperatūra pagreitina senėjimo procesą, naikina vyno subtilumą. Esant per žemai temperatūrai, senėjimo procesas bus per lėtas. Staigūs temperatūros pokyčiai sugadina vyno kamštį, dėl to į vyną patenka oras ir jis sparčiai oksiduojasi. Optimali vyno laikymo temperatūra – 10-12 laipsnių, stiprių desertinių vynų – 14-16 laipsnių. Geriausias drėgmės lygis vynams – 65-80%, tai neleidžia butelio kamščiui išsausėti.

Saugokite savo vyno butelius nuo saulės ir liuminescencinių šviestuvų šviesos. Ryški šviesa provokuoja spartų vyno senėjimą, dėl to atsiranda kartus prieskonis. Geriausias saugojimo variantas – vyno baldai su specialiomis nišomis, saugančiomis butelį nuo tiesioginių šviesos spindulių. Labiausiai jautrios šviesai yra baltų vynų rūšys.

Ramybė – tai svarbiausia vyno saugojimo sąlyga. Įvairios vibracijos žymiai pagreitina cheminį skilimą. Todėl būtina rasti vietą savo kolekcijai, kur niekas jos netrukdys. Kaip suprantate, dėl šviesos, temperatūros ir vibracijų šaldytuvas nėra geriausia vieta vynui, todėl tiems, kas jau pradėjo savo kolekciją, vyno baldai yra ne prabanga, o būtinybė.

Alkoholinių gėrimų saugojimo specifika atsispindi ir specialių baldų, kuriuose jie laikomi, gamyboje. Namuose lengvai galima atkurti laukinių vakarų salūno arba airiško pabo anturažą, tačiau jei norite kažko kokybiško, bet paprasto, atkreipkite dėmesį į vyno spintą. Paprastesnėse vyno spintose temperatūra palaikoma vienoda, brangesnėse – kinta priklausomai nuo lygo ir tinka skirtingoms vyno rūšims.

Europoje kolekciniai gėrimai dažniausiai saugomi balduose-transformeriuose, kurių durelės gali stebuklingai transformuotis į stalviršį. Kambario pasirinkimas šiuo atveju neturi reikšmės, tai gali būti tiek svečių kambarys, tiek virtuvė. Jei kambarys yra išlaikytas klasikiniame stiliuje, baro baldus geriau rinktis iš brangios medienos. Prie baldų iš stiklo ir metalo puikiai tiks “hi-tech” stiliaus baras.