šuns maistas
Laisvalaikis

Kad šuo būtų sveikas – reikalingas aukštos kokybės maistas

„Purina Pro Plan padės pasiekti tai, ką apie ką tavo šuo sapnuoja“ – taip teigiama gražiame Purina Pro Plan reklaminiame klipe. Išties tinkamai parinktas šunų ėdalas padeda šuniui būti sveikam, energingam ir aktyviam. Šuo gali pasirinkti tik pagal skonį, tuo tarpu šeimininko atsakomybė parinkti maistą, kuriame yra visų šuniui reikalingų maisto medžiagų, vitaminų ir jo energetinė vertė pakankama šuns aktyvumo klasei. Daugybė šunų šeimininkų renkasi Pro Plan, kodėl?

Pirmiausia, kiekvienas gamintojas turi savo tikslą. Purina daug dėmesio skiria šunų sveikatai ir aktyvumui, ypatingai pabrėžiant šuns svorį. Mažai sveriantis, nusilpęs šuo negali tinkamai vystytis, nėra energingas, o veiksmams reikalaujantiems papildomos energijos, eikvoja vidinę energiją ir dėl to silpsta. Tuo tarpu nutukęs šuo taip pat nėra sveikas, esant fiziniam krūviui, papildomas svoris labai apkrauna širdį, sąnarius, pakyla kraujo spaudimas.

Sveikas šuo – apie 14-19 proc. pailgėjusi gyvenimo trukmė. Todėl mokslininkai stengiasi pateikti šunims tokį maistą, kurio maistingumo patektų jų normaliam gyvenimui, tačiau nebūtų perdaug ir šuo nenutuktų. Kad tai būtų lengviau pasiekti, šunų maistas yra suskirstomas pagal įvairius kriterijus. Vienas jų – šunų veislės. Vieni šunys yra dideli ir aktyvūs, kiti dideli ir tingūs, treti maži ir tingūs. Nereikia pamiršti, jog jaunų šuniukų, suaugusių šunų ir senjorų vystymasis yra skirtingas, jiems reikia skirtingų maisto medžiagų, tad Purina Pro Plan suskirstytas ir pagal amžiaus grupe. Nepamiršti ir tie, kurie turi antsvorio ir laikosi dietos – jiems sukurta atskira šunų maisto linija. Kiekviena veislė, kiekviena amžiaus grupė turi savo niuansų, savo poreikių, todėl Purina Pro Plan siekia rasti kelią į kiekvienos veislės šuns širdį.

Pro Plan premium klasės šunų maistas gaminamas Prancūzijoje ir Italijoje. Maisto pagrindas vištiena, ėriena ar lašiša – puikus energijos šaltinis. Papildomas komponentas ryžiai užtikrina sotumo jausmą ir suteikia energijos. Maiste taip pat gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurio reikia tiek tingiems, tiek aktyviems šunims. Sveikas šuo, turintis stiprų imunitetą ir daug energijos yra džiaugsmas šeimininkui. O tuo pačiu Ir Pro Plan maisto šunims gamintojams, nes būtent toks ir yra jų tikslas – šuo galintis įveikti viską.

https://www.youtube.com/watch?v=-yAOz2FkUfw&list=PLl76-wNNn7MgpDumRi1qWl2AxzbPfOFzy&index=2