Momentines loterijos
Laisvalaikis

Loterijos ir tai, ką apie jas įdomu žinoti

Daugybė žmonių visame pasaulyje savo sėkmę bando žaisdami pačias įvairiausias loterijas. Tačiau suprantama, kad dažniausiai vartotojams tenka susidurti su pralaimėjimais. Tokiais atvejais jie jaučia apmaudą ir nuolatos užduoda sau vieną ir tą patį klausimą – „kaipgi kitiems žaidėjams pavyksta laimėti loterijose?“. Žinoma, laimėjimai yra tik atsitiktinumas, tačiau visuomet apie loterijas įdomu ir naudinga sužinoti daugiau informacijos.

Dauguma loterijų laimėtojų iššvaisto savo pinigus, nes yra per daug dosnūs

Nors iš pirmo žvilgsnio kai kuriems žmonėms gali atrodyti, kad didelė dalis loterijose laimėjusių žmonių savo laimėjimus iššvaisto labai brangiems pirkiniams, kurių iš tikrųjų negalėtų sau leisti, vis dėlto pasirodo, kad pati didžiausia laimėtojų problema yra ta, jog jie būna per daug dosnūs, atiduodami didžiąją dalį pinigų savo artimiausiems žmonėms.

Loterijos remiasi žemiausias pajamas gaunančiais žmonėmis

Kad ir kaip galėtų bebūti keista, vis dėlto loterijos remiasi žemiausias pajamas gaunančiais žmonėmis, kadangi daugiausiai loterijos bilietų visame pasaulyje nuperka būtent žemesnio socialinio sluoksnio žmonės. JAV statistika rodo, kad Amerikoje trečdalis prasčiausiai gyvenančių žmonių nuperka pusę visų parduodamų loterijos bilietų. Teigiama, kad taip yra todėl, jog daugiausiai loterijos yra reklamuojamos būtent tose apylinkėse, kuriose gyvena mažiausiai pasiturintys žmonės. Žinoma, tam įtakos gali turėti ir didelis noras greitai ir lengvai praturtėti, skurdą paliekant praeityje. Taip pat vieno tyrimo duomenys parodė, kad daugiausiai loterijos bilietų yra nuperkama skurdžiausiose pasaulio šalyse.

17 500 USD laimėjimas iš arbatpinigių

Baro lankytojas 25 metų barmenei Oregone paliko arbatpinigių, tačiau ne pinigų, o keletą „Keno“ loterijos bilietų. Paaiškėjo, kad vienas iš jų laimėjo 17 500 USD prizą. Ir nors barmenė bandė jai bilietus palikusiam žmogui atiduoti šiuos pinigus, lankytojas atsisakė, primygtinai reikalaudamas ją pinigus pasilikti.

Beveik pusė laimėtojų tebedirba tame pačiame darbe

Remiantis statistiniais duomenimis (JAV), 48 % loterijų laimėtojų pasilieka dirbti tame pačiame darbe net ir tuomet, kai yra tapę labai turtingais. Žinoma, tokiame žmonių sprendime gali būti užslėpta ir pakankamai didelė „galia“, kuomet jie savo darbovietėje nuo tos akimirkos pradeda jaustis labiau savimi pasitikintys ir vertesni, nes bet kuriuo metu galėtų savo darbovietę palikti. Kaip bebūtų, minėtas procentas atrodo netgi labai aukštas, atsižvelgiant į tai, kad loterijų laimėtojai galėtų imtis savo veiklos ar gyventi nedirbdami.

Kai kurie laimėtojai laimi ne vieną kartą

Kai kurie žmonės netiki, kad kada nors gali laimėti loterijoje. Tačiau, ką tokie žmonės pasakytų apie tuos, kurie loterijose laimi net ne po vieną kartą? Pavyzdžiui, buvęs matematikos profesorius (kuris greičiausiai puikiai išmano tikimybių teoriją) loterijoje laimėjo net keturis kartus. Pirmasis jo laimėjimas siekė 5,4 mln. USD. Tuo tarpu antrąjį kartą, praėjus dešimtmečiui po jo pirmojo įspūdingo dydžio laimėjimo, jis laimėjo dar 2 mln. USD vertės didįjį prizą. Po dviejų metų loterijoje jam pavyko laimėti dar 3 mln. USD, o galiausiai 2010 m. jis laimėjo 10 mln. USD prizą. Ir taip, jūs supratote visiškai teisingai – šis žmogus per savo gyvenimą žaisdamas loteriją laimėjo net 20,4 mln. USD! Žinoma, tikimybė, kad žmogus didįjį prizą žaisdamas loteriją laimės keturis kartus, yra tiesiog neįtikėtinai maža. Tačiau nepaisant to, pakankamai daug žmonių nenustoja bandę savo laimę žaisdami pačias įvairiausias loterijas.