Laisvalaikis

Ruošiatės į kelionę? Neužmirškite pasiimti telefono!

Dar niekada kelionių ypatumai nesikeitė taip sparčiai, kaip dvidešimt pirmajame amžiuje. Kol snūduriuojate laukdami skrydžio, dairotės pro autobuso langą ar šildotės saulės nutviekstame paplūdimyje, stabėdami nepaprastai žydrą jūrą, jūsų kišenėje vyksta tikras mūšis. Informacinių technologijų kūrėjai varžosi tarpusavyje, kas sumanys ir dar 2015-aisiais įdiegs naujesnių, vertingesnių, patogesnių keliones palengvinančių funkcijų į jūsų mobilųjį ar išmanųjį telefoną.

Telefonas kelionėje duoda nedaug naudos, jei naudojimasis ryšiu jums yra per brangus. Apklausos rodo, kad apie 70 procentų keliautojų atvykę į svečią šalį išjungia duomenų perdavimo („roaming”) paslaugas, nes bijo grįžę namo gauti dideles sąskaitas. Internetu svečiose šalyse jie naudojasi tik prisijungę prie bevielio ryšio (Wi-Fi) tinklų. Europos Sąjungos institucijos pripažįsta, kad tai yra neteisinga, ir imasi veiksmų mažinti tarptinklinio ryšio paslaugų kainą. Nuo 2007-ųjų iki 2014-ųjų tarptinklinio ryšio paslaugos atpigo 80–90 proc., o perduodamų duomenų apimtys padidėjo kelis šimtus kartų. Europos Komisijos yra nusprendusi nuo 2015-ųjų gruodžio visiškai panaikinti bet kokius tarptinklinius tarifus. Kam jie reikalingi bendrojoje rinkoje? Jau dabar naudotis internetu kelionės metu be tarplinklinio ryšio mokesčio siūlo kompanija Three, įsigyjant Feel At Home pasiūlymą. Šiuo metu jis galioja 16 šalių (JAV, Australijoje, Italijoje, Izraelyje, Šri Lankoje ir kt.), o nuo 2015 m. balandžio prisijungus Ispanijai ir Naujajai Zelandijai, šalių skaičius didėja iki 18.

Have-Phone-Will-Travel-Great-Travel-Apps-for-Your-Smartphone-MainPhoto

Greitai telefonas pakeis ir piniginę. Telefonu jau galima išsikviesti ir sumokėti taksi, atsiskaityti viešbutyje ar restorane, tačiau kol kas ši paslauga veikia tik nedaugelyje pasaulio miestų/kompanijų, ir tik tais atvejais, jei savo telefone turite specialias funkcijas. Manoma, kad mokėjimo telefonu galimybė 2015-aisiais itin populiarės.

Išmanieji telefonai palengva tampa aprangos aksesuaru. Apple Watch praneša apie netrukus pasirodysiantį stilingą išmanųjį laikrodį, o Android Wear laikrodžiai (tokie kaip Motorola Moto 360) jau yra prekyboje. Jų galimybės keliones daro dar patogesnėmis. Pavyzdžiui riešo spustelėjimu jums pranešama, kad gavote žinutę ar elektroninį laišką. Maršruto valdymo aplikacija TripCase (Android, iOS) automatiškai atsiunčia pranešimą į išmanųjį laikrodį, jei skrydis vėluoja ar pasikeičia išvykimo vartai. Rain Alarm (Android, iOS, Windows Phone) laikrodis pradeda vibruoti, jei vietovėje, kurioje esate, artėja lietus.

travel-with-a-smart-phone

Neabejotinai populiarės kai kurių viešbučių jau taikoma paslauga: juos užsisakyti ir atvykus registruotis galima naudojantis specialiomis aplikacijomis telefone. Labai greit atvykę į viešbutį ir segėdami ant rankos išmanųjį laikrodį, galėsite išsyk eiti į kambarį: laikrodis ne tik atrakins duris, bet ir leis kontroliuoti kambario aplinką, mikroklimatą jame, išsirinkti šampūną, valdyto robotą – barmeną, plakantį kokteilius.

Įvairios kelionių aplikacijos pradeda dirbti sutartinai, atverdamos tokias galimybes, apie kurias neseniai negalėjome nė svajoti. Pavyzdžiui Jungtinėse Amerikos Valstijose Google Maps vartotojai jau gali užsisakyti staliuką restorane tiesiai iš žemėlapio, naudodamiesi OpenTable API. Žemėlapio paieškos langelyje tiesiog įrašoma „artimiausia picerija“, peržvelgiami rezultatai ir pasirinktoje vietoje užsisakoma pica.

Panašu, netrukus keliaujant nebeliks kalbos barjero. Neseniai vienas kompanijos Microsoft padalinių pademonstravo Skype vertimo įrankį, leidžiantį dviem žmonėms kalbėtis naudojantis sinchroninio balso vertimo funkciją. Kol kas šis patogus įrankis tinka tik bendraujant anglų ir ispanų kalbomis, tačiau ateityje tiek kalbų skaičius, tiek vertimo kokybė neabejotinai plėsis. Žodinio vertimo aplikaciją netrukus žada pristatyti ir Google Translate.

Net ir bagažas tampa išmanesniu. Bluesmart Niujorke pristatė lagaminą, kuris pats save pasveria. Jį atrakinti, užrakinti ir surasti, kurioje vietoje padėtas galima išmaniuoju telefonu.

Taigi, kas svarbiausia, keliaujant 2015 metais? Neužmirškite namie savo telefono! Kai visa kelionė – lėktuvo ir traukinio bilietai, banko sąskaita, viešbučio kambario raktas, pažintinės kelionės planas, informacija apie lankytinus objektus, – sutalpinta telefone, svarbiausia jį turėti su savimi. O jei telefoną pamestumėte, surasti aparatą padeda jame nustatyta aktyvi vietos nustatymo funkcija.