suns vaidmuo seimoje
Įvairūs

Šuns svarba šeimai. Ką įdomaus sako psichologai?

Šunys – jau nuo seno laikomi geriausiais žmonių draugais. Dabartiniais laikais, kuomet vis daugiau žmonių gyvena mažesnėse šeimose, didmiesčiuose, dirba daug laiko užimančius darbus – formuoti socialinius ryšius tampa vis sudėtingiau.

Mokslininkai teikia nemažai duomenų apie tai, jog šunys jau kurį laiką padeda užpildyti emocines ir ryšines tuštumas žmonių gyvenimuose. 

Ką pastebi ekspertai gali būti apibendrinta vienu sakiniu: šis gyvūnas – ne tik gyvis kuriam būtinas vanduo, sausas maistas, pastogė ar žaidimai – jis yra ir draugas ir šeimos narys.

Straipsnyje nutarėme aptarti keletą įdomesnių specialistų pastebėjimų apie šuns rolę šeimoje.

Kokį vaidmenį šuo atlieka šeimoje? Išsami žmonių apklausa

Visai neseniai didžiausias JAV šunų portalas “Rover” atliko internetinę apklausą, kuomet buvo apklausta daugiau nei 100 tūkst. jo narių.

Klausimyno pagalba, buvo atrasta išties daug įdomių duomenų apie šuns rolę šeimoje.

Kas buvo atrasta? – 5 įdomiausi faktai:

  • Daugiau nei 94 proc. Apklaustųjų savo šunis įvardijo kaip šeimos narį. Kaip pastebi psichologai, tai rodo jog šunys užima iš tiesų svarbią poziciją žmonių gyvenime – atlieka šeimos nario arba draugo rolę.
  • 79 procentai apklaustųjų įtraukia šunis į svarbiausias šeimos akimirkas – nuotraukas, atvirukus, keliones. Kai kurie iš jų net pasipiršo šunų draugijoje, ar atsivedė augintinį į pasimatymą.
  • 54 procentai respondentų teigė, jog rimtai, pagalvotų apie santykių tęsimą su partneriu kurio nemėgsta jų šuo. 
  • 56 procentai apklaustųjų teigė, jog švenčia savo šunų gimtadienius ir 36 procentai – jog perka dovanas savo šuniui.
  • 47 procentai apklaustųjų teigė, jog yra atsiprašę iš darbo anksčiau laiko, tam, kad pabūti daugiau laiko su savo augintiniu arba išvesti jį pasivaikščioti.

Kokias galime daryti išvadas?

Kaip teigia psichologas Stanley Coren – šuns vaidmuo šeimos gyvenime iš šios apklausos yra akivaizdus. Nors viso labo tai tik vienas šaltinis, bendruomenė yra didžiulė, todėl reikėtų vertinti šių žmonių nuomones.

Pagrindine duomenys iliustruoja šunų svarbą kaip šeimos narį ir draugą, augintiniai gali turėti vaidmenį net ir santykiuose tarp žmonių ar bendraujant su antrąja puse.

Vertinant ir tai, jog žmonės net iš darbo išeina anksčiau, kad pabūti su savo numylėtiniais, rodo, jog šunys jau kuris laikas užima svarbią vietą visuomenėje.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keleta įdomių faktų iš neseniai atliktos apklausos apie šunų svarbą šeimos gyvenime. Iš tiesų, galima teigti, jog šie augintiniai, tai ne vien gyviai, o itin vertinami mūsų draugai.