ortognatine operacija
Įvairūs

Tinkama dantų priežiūra padės išvengti rimtesnių bėdų

Esant žandikaulio bei panašioms problemoms, dažnai prireikia sudėtingų operacijų. Tiksliau kalbant – ortognatinė operacija yra vienas pagrindinių būdų tvarkyti žandikaulį, kad ir kokios problemos jį bekamuotų. Tačiau, pacientai turi žinoti, kad tokios operacijos nėra lengvos ir jos neatliekamos paprastame viešame odontologijos kabinete. Ši operacija yra atliekama specialisto ir dažniausiai tenka kreiptis į privačias klinikas.

Kalbant apie žandikaulio problemas, jos dažnai atsiranda dėl kelių priežasčių. Viena pagrindinių – dantų trūkumas. Jeigu turite tokių dantų, kurie yra sugedę ir pažeisti, natūralu, kad jais kramtyti maistą darosi sudėtinga. Jeigu dantis negauna reikiamos krūvio, vadinasi žandikaulis silpnėja, pradeda irti audinys ir tai tampa pastebima iš veido bruožų. Dėl šios priežasties odontologai pataria nerizikuoti traukiant dantis ir jų vietoje nieko nededant atgal. Kuo mažiau dantų turėsite, tuo daugiau problemų su žandikauliu gali būti ateityje. Jis tiesiog nusilps ir sumažės raumeninis audinys. Tad, vėliau gali prireikti netgi specialių operacijų.

Kaip bebūtų, jeigu norite, kad jūsų dantys ir burnos ertmė visada būtų nepriekaištingi, vadinasi turite vadovautis specialistus pateikiamais patarimais. Tai liečia burnos higieną ir reguliarią profilaktika. Dantis būtina valyti bent jau du kartus per dieną. Reikia naudoti kokybišką ir patvirtintą dantų šepetėlį. Tas pats liečia dantų pastą. Didžiulė klaida yra nesinaudoti tarpdančių siūlo. Jis pašalina įvairius nešvarumus tarp dantų. Jeigu jis nenaudojamas, gali būti, jog šepetėlis tiesiog nepajėgs pašalinti maisto likučių sunkiai prieinamose vietose.

Kai maisto likučiai nepašalinami, jie tiesiog ima pūti. Galiausiai, viskas persiduoda į dantis ir juos paskui tenka taisyti. Jeigu jie neprižiūrimi, galima susilaukti tokių akimirkų, kai iš pažiūros sveikus dantis teks traukti lauk. Tad, jeigu norite išvengti nemalonumų su dantimis, turite tinkamai juo prižiūrėti. Dar svarbiau yra reguliariai lankytis pas specialistus. Būtent profilaktinė apžiūra gali užkirsit kelią didesnėms problemoms. Jeigu kreipsitės į privačius specialistus, jie galės tai patvirtinti savais žodžiais.

Kreipdamiesi į privačius specialistus, nebijokite kainų – jos tikrai nėra labai didelės. Aišku, jos priklausys nuo gydymo procedūrų.