Paslaugos

Kompiuterio apliejimas – kaip elgtis?

Ko gero daugeliui pažįstama situacija – vieną akimirką ramiai sėdime prie kompiuterio su puodeliu arbatos ir tvarkome savo reikalus, o kitą prarandame dėmesį ir skystis išsilieja ant klaviatūros greitai sukeldamas panikos pliūpsnį. Šiame straipsnyje pasidalinsime, ką reiktų daryti tokiu atveju.

Kompiuterio apliejimas gali būt tiek menka, tik didelė problema. Tiesą sakant, net ir nedidelis skysčių kiekis gali pakenkti prietaisui, net ir ne iš karto. Pasitaiko atvejų, kai, nuvalius nedidelį skysčių kiekį, prietaisas puikiai veikia, tačiau po kelių dienų ar savaičių atsiranda gedimas. Tuomet svarbu kreiptis į specialistą, padėsiantį nustatyti problemą ir sprendimą.

Kompiuterio apliejimasViena iš didžiausių klaidų, kurios turėtumėte vengti ir įsisavinti – kompiuterio apliejimas NEGALI būti sutvarkytas su plaukų džiovintuvo pagalba. Netgi priešingai, norėdami padėti, galite sukelti dar daugiau gedimų, kurie kainuos papildomus pinigus. Tad ką daryti?

Visų pirma, atjunkite kompiuterį nuo elektros lizdo ir išimkite bateriją. Pasitelkę popierinius rankšluosčius ar šluostes, atsargiai ir lengvai šluostykite kompiuterį, taip sugerdami skysčius. Nevartykite kompiuterio – skystis gali patekti į pagrindinę plokštę ir taip nepataisomai sugadinti prietaisą. Jeigu apliejote kompiuterį alkoholiniais gėrimais ar sultimis, naudokite spiritu sudrėkintą skudurėlį. Nuvalę kompiuterį palikite jį išdžiūti – nejunkite ir išvis jo nelieskite. Paprastai reikia palaukti bent parą, nes bereikalingas kompiuterio įjunginėjimas ir išjunginėjimas, kai jame dar gali būti skysčio sugadina prieš tai dar pataisomą prietaisą. Taip pat, dalis žmonių naudoj ir ryžių metodą. Nuvalytą kompiuterio klaviatūrą gausiai apipila ryžiais ir palieka 24 valandoms – kruopos gali padėti efektyviau sugerti drėgmę ir išspręsti problemą. Vis dėlto, įvykius didesnei „nelaimei“ geriausia kreiptis į specialistus, kurie tinkamai išvalys kompiuterį ir, jeigu reikės, pakeis visą klaviatūrą ar kelis neveikiančius mygtukus. Svarbiausia nesukelti dar daugiau gedimų neatsakinga priežiūra.

Taigi, jeigu apliejote savo kompiuterį kokiu nors skysčiu, visų pirma, nepanikuokite ir nepradėkite jo įjunginėti ir išjunginėti ir taip dar labiau pakenkti. Atsargiai nusausinkite kompiuterį, sugerti skysčius ir, jeigu reikia, naudokite ryžių metodą. Jeigu problema po paros nepasitvarko, kreipkitės į meistrus. Su jų pagalba greitai džiaugsitės ir vėl puikiai veikiančius kompiuteriu su pakeista klaviatūra ar ekranu.