Namams

Padovanojo kamino įdėklą, greičiausiai išgelbėjo nuo gaisro

Netvarkingi kaminai bei kūrenimo krosnys yra vienos dažnesnės gaisro priežastys senuose namuose. Skurdžiau gyvenantys bei negalintys atnaujinti šildymo sistemos, tampa negailestingos, visa šluojančios ugnies taikiniais. Todėl kartais pašaliniai geradariai turi žengti svarbų žingsnį ir užkirsti nelaimei kelią.

Pagelbėti tiems, kam labiausiai reikia – tokia turėtų būti kiekvieno žmogaus atsakomybė. Būtent taip galvoja ir Sauresta įmonės darbuotojai, todėl prisidėti prie Statybų TV (TV3) labdaros projekto atrodė savaime suprantama.

Ponios Evelinos namuose viena problemiškesnių vietų – šildymo krosnis bei kaminas. „Aštresnė žiežirba“ ar stipresnė ugnis šaltą žiemos naktį galėjo bet kada baigtis suodžių gaisru. Sauresta komanda su kolegomis gavo svarbią užduotį – užtikrinti, jog šildymas būtų saugus ir efektyvus, o tam reikia sutvarkyti namo kaminą bei dūmtraukį. Seno kamino situacija buvo gana pavojinga, iki gaisro trūko vos vienos žiežirbos.

Prisidėdami prie projekto, Sauresta įvertino kamino būklę ir parinko tinkamo skerspjūvio, t.y. ovalaus skerspjūvio kamino įdėklą, kamino trišakį prie kurio prijungta projekto partnerių naujai sumontuoja krosnelė, apačioje kamino sumontuota pravala periodiškam suodžių išvalymui . Šie sprendimai užtikrins saugią krosnelės eksploataciją, apsaugos nuo išlekiančių žiežirbų bei leis šildytis namus nesijaudinant dėl namų saugumo.

Šioje situacijoje, kaip ir daugelyje senų namų, kaminas yra viena iš pavojingesnių grandžių, kadangi suodžiais apėjusiame kamine gali bet kada įvykti suodžių gaisras. Stipresnė ugnis, kamino perkaitimas ir staiga prasidėjęs suodžių gaisras sukelia temperatūrą iki 1200 laipsnių karščio, senesnis kaminas nėra pajėgus atlaikyti tokio karščio, todėl sprogsta ir ugnis akimirksniu pasklinda. Metalinis kamino įdėklas yra atsparus aukštai temperatūrai , jame nesikaupia suodžiai, todėl suodžių gaisras nebėra toks pavojingas. Be to, kamino įdėklas saugo nuo kondensato susidarymo, todėl kaminas nedrėgsta ir jam negresia ardymas .

Norite daugiau sužinoti apie Evelinos istoriją ir kokie pokyčiai jos namuose padės ateityje išvengti nelaimės? Daugiau apie įvykdytus darbus Statybų TV reportaže: