IT ir technologijos,  Įvairūs,  Paslaugos,  Patarimai,  Verslas

Logotipų kūrimas

Verslo apipavidalinimas yra vienas svarbiausių procesų ne tik jo pražios, bet ir plėtros metu. Kiekviena įmonė turi būti tapatinama su kažkokia simbolika, nes tik tokiu atveju ją galima išskirti iš kitų paslaugų teikėjų. Svarbu tai, jog prekės ženklas turi būti įsimenama vartotojams, kuo jis yra labiau atpažįstamas, tuo vertingesniu yra laikomas. Šiuo atveju, kiekvienam verslininkui turėtų būti aktualus logotipų kūrimas, nes anksčiau ar vėliau – tokia paslauga teks pasinaudoti.

Logotipų kūrimo paslaugas teikia laisvai samdomi grafikos dizaineriai arba įmonės. Verta pastebėti, jog šie specialistai turi skirtingą patirtį t.y. vienas gali turėti daugiau piešimo įgūdžių, kitas mažiau. Čia reikėtų juos išskirti būtent pagal kūrybinius sugebėjimus bei praktines žinias. Svarbu tai, jog kūrybingi grafikos dizaineriai jokiu būdu nesiims logotipų kūrimo už mažą kainą. Jiems teks atseikėti gana nemažą sumą ir visai suprantama kodėl – gautas rezultatas tikrai džiugins jūsų akis. Šie profesionalai dažniausiai imasi prisitaikymo prie kelintų poreikio – jie nupiešia kelis preliminarius eskizus ir pateikia užsakovui, kuris turi išsirinkti vieną variantą. Tada pasirinktas eskizas yra tobulinamas – parenkamos įvairių spalvų kombinacijos. Kas liečia šiuos specialistus, tai žinoma – galite rasti ir tokių grafikos dizainerių, kurie logotipą sukurs net ir už porą šimtų litų, tačiau už tokią sumą, neturėtumėte tikėtis kažkokio stebuklo – kiek sumokėsite, tiek ir gausite. Žinoma, nemažai talentingų specialistų tokias kainas nustato ir todėl, jog jų patirtis yra itin menka t.y. kai jie nežino pagal ką turėtų nustatyti įkainį už atliktą darbą. Tokie dizaineriai dažniausiai būna šioje srityje išdirbę tik gana trumpą laiką, todėl aišku, kad tokiais atvejais jie ir negali sau leisti plėšikauti.

Verta pastebėti, jog logotipų piešimas dažniausiai yra vykdomas specialiomis kompiuterinėmis piešimo programomis. Jos leidžia dizaineriui logotipą nupiešti tokiu formatu, kurį būtų galima pritaikyti įvairiems spaudos darbams – vizitinėms, blankams bei kitiems įmonių atributams. Būtent vektorinis logotipo variantas yra pateikiamas klientui – jis gali būti tiek didinamas, tiek ir mažinamas norimu masteliu, todėl įprasta, kad tokie logotipai dažniausiai būna pritaikomi spausdinimui ant bet kokio paviršiaus. Žinoma, logotipas visada yra naudojamas ir įmonės interneto svetainėje, kurioje yra reprezentuojamos teikiamos paslaugos.

Logotipų kūrimas visada bus reikalingas kiekvienam verslui, nes nėra jokio kito būdo, kaip sukurti ir reklamuoti savo teikiamas paslaugas.