Patarimai

Padangos: pagrindinis kokybiškų padangų pirkimo vadovas

Jei esate kaip ir dauguma vairuotojų, didžiąją laiko dalį prie vairo praleidžiate kelyje. Kai tiek laiko skiriama vairavimui, svarbu turėti automobilį, kuris būtų pritaikytas važiuoti bet kokiu reljefu. Yra daug elementų, kurie lemia jūsų automobilio gebėjimą įveikti įvairias kelio sąlygas, tačiau vienas iš svarbiausių – padangos. Laimei, yra daugybė galimybių įsigyti naujas padangas savo automobiliui. Yra įvairiausių gamintojų ir modelių, kurių kiekvienas turi savitų privalumų ir trūkumų. Prieš priimant galutinį sprendimą, kurias padangas pirkti, svarbiausia žinoti, kaip atpažinti aukštos kokybės padangas. Kad padėtume jums rasti tobulą ratų komplektą savo automobiliui, parengėme naudingų patarimų apie viską, ką reikia žinoti apie padangas: skirtingus jų tipus, savybes, medžiagas ir dar daugiau… Plačiau: https://www.pirkitpadangas.lt

Kas yra padanga?

Padanga – tai guminė danga, kuria apjuosiamas automobilio ar sunkvežimio ratas. Tai iš esmės vienintelė automobilio dalis, kuri tiesiogiai liečiasi su keliu. Priklausomai nuo padangų būklės, jos gali sudaryti iki 35 % automobilio stabdymo kelio, todėl jos yra viena svarbiausių automobilio dalių. Visos padangos turi tam tikrą tarnavimo laiką, kuris palaipsniui blogėja jas naudojant. Pradėjusios rodyti nusidėvėjimo požymius, jos tampa mažiau patikimos, todėl kelia rimtą pavojų saugumui. (https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/ziemines-padangos) Nors dauguma žmonių mano, kad padangos yra grynai estetinis elementas, iš tikrųjų jos yra kur kas daugiau nei tik puošmena. Po paviršiumi slypi daugybė savybių, lemiančių bendrą padangos kokybę.

Skirtingi padangų tipai

– Viso sezono padangos – Viso sezono padangos idealiai tinka vairuotojams, kurie nori turėti galimybę naudoti tas pačias padangas kelis sezonus. Jos sukurtos taip, kad jų protektoriaus raštas būtų pakankamai platus, kad būtų galima susidoroti su slidžiu paviršiumi, tačiau kartu būtų išlaikytas pakankamas sukibimas su sausu oru. – Vasarinės padangos – vasarinės padangos idealiai tinka šiltesnio klimato šalims, kur oras paprastai būna sausas. Jų konstrukcija plonesnė, o protektorius mažesnis nei žieminių padangų, todėl jos labiau tinka važiuoti prasto sukibimo paviršiais. – Žieminės padangos – žieminės padangos skirtos važiuoti prasto sukibimo sąlygomis. Tai paprastai būna dėl šlapios ir (arba) apsnigtos kelio dangos. Žieminių padangų protektoriaus raštas yra daug gilesnis nei kitų padangų ir jos dažnai gaminamos iš patvaresnės medžiagos. – Standartinės padangos – Standartinės padangos skirtos bendroms važiavimo sąlygoms. Jų protektoriaus raštas paprastai yra kažkur per vidurį tarp kitų tipų padangų. https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/vasarines-padangos

Ypač aukštos kokybės padangos

– Efektyvios padangos – Efektyvios padangos skirtos vairuotojams, kurie nori maksimaliai išnaudoti savo automobilio variklį. Šios padangos dažnai rekomenduojamos sportiniams automobiliams ir kitoms didelio našumo transporto priemonėms. – Lenktyninės padangos – https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-kaune-kaunas Lenktyninės padangos skirtos vairuotojams, kurie dalyvauja varžybose. Jos paprastai gaminamos iš labai patvarios medžiagos ir tikimasi, kad tarnaus daug kartų. – Slick padangos – Slick padangos yra unikali padangų rūšis, kurios išorė yra visiškai lygi. Jos dažniausiai naudojamos drago lenktynėse ir kitų tipų automobilių lenktynėse.

Aukštos kokybės padangos

– Aukštos klasės padangos – Aukštos klasės padangos skirtos vairuotojams, kurie nori maksimaliai padidinti savo automobilio sukibimą su kelio danga. Jos dažnai rekomenduojamos sportiniams automobiliams ir aukštos klasės transporto priemonėms. – Trasos padangos – trasos padangos – tai našumo padangų tipas, kuris paprastai skirtas lenktyniniams automobiliams. Jos paprastai gaminamos iš labai patvarios medžiagos, todėl tikimasi, kad jos tarnaus daug kartų. – https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-klaipedoje-klaipeda Lenktyninės padangos – lenktyninės padangos skirtos vairuotojams, kurie dalyvauja varžybose. Jų išorinė pusė pasižymi labai sukibimą užtikrinančia tekstūra, jos dažnai gaminamos iš labai patvarios medžiagos.

Sportinės padangos

– Viso sezono padangos – Viso sezono padangos idealiai tinka vairuotojams, kurie nori turėti galimybę naudoti tas pačias padangas kelis sezonus. Jos sukurtos taip, kad jų protektoriaus raštas būtų pakankamai platus, kad būtų galima susidoroti su slidžiu paviršiumi, tačiau kartu būtų išlaikytas pakankamas sukibimas su sausu oru. – Vasarinės padangos – vasarinės padangos idealiai tinka šiltesnio klimato šalims, kur oras paprastai būna sausas. Jų konstrukcija plonesnė, o protektorius mažesnis nei žieminių padangų, todėl jos labiau tinka važiuoti prasto sukibimo paviršiais. – Žieminės padangos – žieminės padangos skirtos važiuoti prasto sukibimo sąlygomis. Tai paprastai būna dėl šlapios ir (arba) apsnigtos kelio dangos. Žieminių padangų protektoriaus raštas yra daug gilesnis nei kitų padangų ir jos dažnai gaminamos iš patvaresnės medžiagos.https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-siauliuose-siauliai

Standartinės padangos

– Efektyvios padangos – Efektyvios padangos skirtos vairuotojams, kurie nori maksimaliai padidinti savo transporto priemonės sukibimą su kelio danga. Jos dažnai rekomenduojamos sportiniams automobiliams ir aukštos klasės transporto priemonėms. – Trasos padangos – trasos padangos – tai eksploatacinių padangų tipas, kuris paprastai skirtas lenktyniniams automobiliams. Jos paprastai gaminamos iš labai patvarios medžiagos, todėl tikimasi, kad jos tarnaus daug kartų. – Lenktyninės padangos – lenktyninės padangos skirtos vairuotojams, kurie dalyvauja varžybose. Jų išorinė pusė pasižymi labai sukibimą užtikrinančia tekstūra, jos dažnai gaminamos iš labai patvarios medžiagos.

Road Tender padangos

– Viso sezono padangos – Viso sezono padangos idealiai tinka vairuotojams, kurie nori turėti galimybę naudoti tas pačias padangas kelis sezonus. Jos sukurtos taip, kad jų protektoriaus raštas būtų pakankamai platus, kad būtų galima susidoroti su slidžiu paviršiumi, tačiau kartu būtų išlaikytas pakankamas sukibimas su sausu oru. – Vasarinės padangos – vasarinės padangos idealiai tinka šiltesnio klimato šalims, kur oras paprastai būna sausas. Jų konstrukcija plonesnė, o protektorius mažesnis nei žieminių padangų, todėl jos labiau tinka važiuoti prasto sukibimo paviršiais. – (https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-panevezyje-panevezys) Žieminės padangos – žieminės padangos skirtos važiuoti prasto sukibimo sąlygomis. Tai paprastai būna dėl šlapios ir (arba) apsnigtos kelio dangos. Žieminių padangų protektoriaus raštas yra daug gilesnis nei kitų padangų ir jos dažnai gaminamos iš patvaresnės medžiagos.

Kiti dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant padangas

– Ilgaamžiškumas – svarbu atsižvelgti į tai, kiek laiko planuojate laikyti savo automobilį. Jei automobilį planuojate laikyti ilgai, gali būti gera idėja investuoti į sustiprintus ratlankius. Jie dažnai gali tarnauti ilgiau nei vidutinis ratų komplektas. – Dydis – prieš perkant naują ratų komplektą, svarbu žinoti, kokio dydžio yra dabartinis jūsų automobilio ratų komplektas. https://www.facebook.com/15min/posts/10155732834973860/ Tai padės įsitikinti, kad naujos padangos tinkamai tiks. – Kaina – Pirkdami padangas svarbiausia nepamiršti, kiek galite sau leisti išleisti. Nors ir malonu pirkti aukščiausios klasės ratlankius, tai ne visada būtina. Svarbu rasti pusiausvyrą tarp kokybės ir kainos.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas

– Prekės ženklas – nors prekės ženklas nėra viskas, kai kalbama apie kokybiškų padangų pirkimą, jis suteikia tam tikros informacijos apie įmonės reputaciją ir verslo praktiką. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jei prekės ženklas yra brangesnis, tai nebūtinai reiškia, kad jo padangos yra kokybiškesnės. – Dydis – prieš perkant naują ratų komplektą, svarbu žinoti, kokio dydžio yra dabartiniai jūsų automobilio ratai. Tai padės įsitikinti, kad naujos padangos tinkamai tiks. – Sukibimas – Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia patikrinti prieš perkant bet kokias padangas, yra sukibimo su kelio danga lygis. Svarbu įsitikinti, kad perkamos padangos turi pakankamą sukibimą, kad tinkamai veiktų kelyje. – Protektoriaus raštas – protektoriaus raštas yra vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Svarbu įsitikinti, kad padangos raštas atitinka jūsų klimato sąlygas. Daugiau info: https://www.pirkitpadangas.lt/padangos-pagal-automobili

Kaip prižiūrėti padangas

– Patikrinkite protektorių – Kartą per porą mėnesių turėtumėte apžiūrėti savo padangas ir įsitikinti, kad protektoriaus pakanka. Dauguma gamintojų rekomenduoja pakeisti padangas, kai jų protektoriaus lieka mažiau nei 2/32 dalys. – Laikykite jas tinkamai pripūstomis – laikui bėgant padangose natūraliai sumažėja oro. Dėl to jos gali susidėvėti greičiau nei įprastai. Padangas galite lengvai pripūsti namuose naudodami paprastą padangų pripūtimo aparatą. – (https://www.delfi.lt/verslas/transportas/padangu-keitimo-bumas-tenka-labiau-paploninti-pinigine.d?id=88580069) Reguliariai jas sukite – Svarbu reguliariai sukti padangas, kad jos netolygiai nenusidėvėtų. Dauguma ekspertų rekomenduoja padangas sukti kas 6 000-10 000 mylių.