prezervatyvo nenaudojimas
Sveikata

Kodėl jauni žmonės vengia naudoti sargius?

Šiuo metu apsaugos priemonių nuo nėštumo pasiūla yra labai plati. Kiekvienas gali rinktis tą variantą, kuris jam labiausiai tinka. Faktas, kad skiriasi saugumo lygis ir tuo pačiu pojūčiai jį naudojant, tad dažnas išbando net kelis variantus, kol galiausiai randa variantą labiausiai tinkamą jų porai.

Tiesa, jeigu daugelis kontraceptinių priemonių apsaugo tik nuo nenorimo nėštumo, tai prezervatyvai taip pat geba išvengti iš lytiškai plintančių ligų. Tai ir turėtų skatinti rinktis jaunimą būtent sargius. Visgi, kai kurie vis dar tiki mitais ir bando seksą be jokių apsaugų.

Kas atsakingas už kontracepciją?

Pirmiausia sargiai dažnai yra ignoruojami dėl to, kad nėra iki galo poroje susitarta – kas yra atsakingas už kontracepciją. Iki šiol dažnai galvojama, kad hormoninė kontracepcija yra moterų rankose, o sargiais turi pasirūpinti vyrai. Tai nėra teisingas požiūris, kadangi abu, kurie „dalyvaus“ sekse, turi atsakingai žiūrėti ir rinktis apsaugos priemones. Jeigu tai bus vienos nakties nuotykis – prezervatyvai yra geriausias pasirinkimas. Kad ir kaip pasitikite savo partneriu, tačiau apsauga nuo lytiškai plintančių ligų yra būtina.

Nepakanka informacijos

Gana dažna priežastis, kodėl jauni žmonės ignoruoja sargius ir visas kitas kontraceptines priemones yra žinių trūkumas. Dažniausiai informacija apie LPL nėra tokia baisi, kad atgrasytų nuo nesaugaus sekso. O turėtų būti. Daugeliui atrodo, kad tik ŽIV virusas yra baisus.

Visgi, ir sifilis, ir gonorėja bei kitos ligos tikrai labai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę. Svarbu imtis priemonių, kurios gali padėti išvengti jų. Žinoma, sargiai – vienintelis veiksnus sprendimas. Na, nebent išbandysite kitą seksą, o ne vaginalinį ar analinį.

Naudoja kita apsaugos priemonę

Kadangi sargiai yra ne vienintelė apsaugos priemonės, natūralu, kad kai kuriems labiausiai tinka kita. Taip, hormoninės irgi neblogas pasirinkimas. Tačiau jas renkantis yra būtina tartis su mediku. Taip pat reikia suprasti, kad tai yra Jūsų kūną veikiančios priemonės, kurios gali koreguoti svorį, nuotaiką ir panašiai.

Visgi, svarbiausia yra rasti Jums tinkamą. Galiausiai, ne tik tokią, kuri saugo nuo nėštumo, tačiau ir tokią, kuris geba gebi apsaugoti nuo LPL. Ir čia vienareikšmiškai laimi sargiai.

Ne ką dažniau nuo naudojimo atgraso ir įvairūs mitai

Gana dažnas, kad su sargiu malonumo bus kur kas mažiau. Tikrai ne. Šiuo metu rinkoje galima rasti tokius plonus, kurie tikrai nekeis sekso malonumo, nemažins jo. Taip pat mitas, kad sekso metu sargis gali nusmukti, suplyšti.

Tokie atvejai labai reti ir dažniausiai nutinka dėl to, kad naudojami netinkamo dydžio arba blogos kokybės sargiai, tokių, kurių galiojimo laikas jau yra pasibaigęs. Svarbu investuoti į kokybę. Tai galioja ir renkantis sargius.

Psichologinės priežastys

Galiausiai, jauni žmonės kartais nenaudoja sargių, kadangi nuo to atgraso psichologinės priežastys. Tiesiog kartais tarp jaunimo yra kalbama, kad sargius naudoja tie, kurie serga LPL. Džiugu, kad šis požiūris kinta ir kiekvienas jaunas žmogus gali prie to prisidėti.

Užsiimti seksu – gerai, tačiau geriausia, kai seksas yra saugus. Viskas prasideda nuo gerų apsaugos priemone ir veda link malonumo, kuriam reikia maksimalaus atsipalaidavimo.

Informacijos šaltinis: prezervatyvai.net