Gąsdinantis šildymo sezonas – kaip rekuperacija gali padėti sutaupyti
Finansai

Gąsdinantis šildymo sezonas – kaip rekuperacija gali padėti sutaupyti

Europą užklupus neįtikėtinai didelio masto energetinei krizei, daugelis su nerimu laukia naujo, galimai brangiausio istorijoje, šildymo sezono. Todėl šiuo metu ypatingai aktualus tapo šildymui skirtų energijos sąnaudų taupymas, prie kurio gali prisidėti rekuperacija.

Kodėl rekuperacinė vėdinimo sistema yra būtina?

Efektyvus vėdinimo klausimas jau gerą dešimtmetį yra itin aktualus Lietuvoje, o šių dienų kontekste jis gali būti dar svarbesnis. Rekuperacinė vėdinimo sistema ne tik užtikrina reguliarų ir efektyvų vėdinimą patalpose, tačiau ir padeda sumažinti išlaidas. Priešingai nei natūralus vėdinimas, rekuperacija gali sugrąžinti net iki 95% šilumos atgal į vėdinamas patalpas. Arba kitaip sakant, išsaugoti net iki 85% šilumos energijos.

Vėdinimo sistemos kainos ir kokybės santykis – kaip išsirinkti tinkamą?

Vėdinimo sistemos kaina. Labai dažnai šis klausimas yra sprendžiamas, pradedant nuo biudžeto. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad tai ne tas daiktas, kurį reikėtų rinktis pagal mažiausią kainą. Visų pirma, tai yra ilgalaikė investicija, nuo kurios priklauso tiek jūsų gyvenimo kokybė, jūsų ir paties pastato „sveikata“, tiek finansinė nauda.

Įsirengus vėdinimo sistemą mažiausiomis išlaidomis, gali būti, kad gausite analogišką grąžą, kadangi jos efektyvumas galimai bus menkesnis. O dažnai dar ir turėsite dvigubai neigiamą efektą – nekokybiškai veikiančią sistemą ir mažą finansinį efektą.

Vėdinimo sistemos valdymo galimybės. Neretai pirkėjai yra linkę sumenkinti įrangos valdymo galimybes arba tai labiau vertina kaip prabangos ir komforto klausimą. Taip manydami stipriai klysta, kadangi, visų pirma, efektyvus vėdinimo sistemos valdymas leidžia maksimaliai optimizuoti elektros energijos sąnaudas veikimo metu.

Vėdinimo sistemos efektyvumas. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, koks įrenginys yra jums reikalingas ir kuris pasižymi geriausia šilumogrąža. Vieni iš jų gali grąžinti net iki 98% šilumos, kiti viso labo vos iki 65%. Tai paprastai priklauso nuo rekuperatoriaus tipo ir jo techninių parametrų.

Visos sistemos efektyvumas taip pat priklauso ir nuo tinkamo rekuperatoriaus pajungimo bei ortakių sistemos įrengimo. Net ir pats geriausias įrenginys nesuteiks norimo efektyvumo, jeigu pati sistema neveiks tinkamai. Todėl labai svarbu pasirinkti kvalifikuotus šios srities specialistus.