Veido odos tipas
Grožis

Veido odos tipo nustatymas: ką svarbu žinoti

Greičiausiai labai dažnai girdite grožio specialistus kalbant apie skirtingus veido odos tipus, tarp kurių yra riebi, sausa, mišri, jautri ir normali oda. Tačiau, koks gi yra jūsų veido odos tipas? Kadangi laikui bėgant mūsų odos tipas gali keistis, pvz., jei jaunesniame amžiuje turime normalią odą, su amžiumi ji gali tapti sausa arba jautri, veido odos tipo nustatymas gali atrodyti dar sudėtingesnis. Taigi, turbūt kilo klausimas, kaip nustatyti savo odos tipą?

Skirtingiems veido odos tipams būdingi požymiai

  • Riebios odos tipas. Riebioje odoje paprastai yra matomos išsiplėtusios poros, būdinga blizganti arba ryškumą praradusi veido oda, dažniau pasirodo inkštirai, spuogai, dėmelės ir kyla aknės protrūkiai. Riebi oda gali kisti priklausomai nuo metų laiko ar oro sąlygų. Ją taip pat gali pabloginti ir stresas, hormonų pusiausvyros sutrikimai, didelė drėgmė ir karštis.
  • Sausos odos tipas. Turint sausą veido odą, joje paprastai būna beveik nepastebimos poros, oda būna neryški ir šiurkšti, dėl drėgmės trūkumo ji būna mažiau elastinga ir stangri, gali pasirodyti raudonos dėmelės ir būti labiau matomos raukšlės. Tokia oda gali dažniau pleiskanoti, skilinėti, ji gali būti sudirgusi, uždegiminė ar niežtinti.
  • Mišrios odos tipas. Šiam veido odos tipui būdinga tai, jog vienose veido vietose oda gali būti normali arba sausa, o kitose (pvz., T zonoje) – riebi. Dėl šios priežasties skirtingose veido srityse gali reikėti naudoti skirtingas odos priežiūros priemones. Tokiai odai gali būti būdingos poros, kurios atrodo didesnės nei įprastai, nes yra atviresnės, taip pat vietomis oda gali atrodyti blizganti, joje gali matytis inkštirų.
  • Jautrios odos tipas. Jautriai odai yra būdingas paraudimas, deginimas, niežėjimas ir sausumas. Jei jūsų veido oda yra jautri, reikėtų pasistengti nustatyti, kokie veiksniai lemia didžiausią odos sudirginimą, tokiu būdu lengviau jo išvengiant. Dažnai tam didelės įtakos turi netinkamai pasirinktos veido odos priežiūros priemonės.
  • Normalus odos tipas. Ne per sausa ir ne per riebi oda yra priskiriama normaliam odos tipui. Tokia veido oda neturi arba turi labai nedaug trūkumų, oda švyti, nėra labai jautri, joje yra vos matomos poros.

Kodėl svarbu žinoti savo veido odos tipą?

Kiekvienas veido odos tipas yra skirtingas ir reikalaujantis nevienodų veido odos priežiūros sprendimų. Kadangi nėra universalių odos priežiūros priemonių, puikiai tinkančių kiekvienam odos tipui, produktus reikia pasirinkti atsižvelgiant į savo odos tipą, jos būklę ir odos priežiūros tikslus.

Privalu atsižvelgti į tai, kaip jūsų veido oda jaučiasi reaguodama į skirtingas odos priežiūros priemones ir jų sudedamąsias dalis, oro sąlygas bei įvairius kitus vidinius ir išorinius veiksnius. Taip pat turite žinoti, kokie yra pagrindiniai jūsų tikslai, pvz., galbūt norite užkirsti kelią ankstyvam odos senėjimui? O gal turite įvairių odos problemų, tokių kaip aknė, egzema ar rožinė, ir norite jas lengviau išgydyti? Jus kamuoja tamsūs ratilai po akimis ar turite smulkių raukšlelių, kurias norėtumėte sumažinti?

Savo veido odos tipo nustatymas ir pagrindinių tikslų užsibrėžimas padės lengviau pasirinkti tinkamiausias odos priežiūros priemones. Galiausiai nepamirškite, kad jūsų odos būklei ir sveikatai didelės reikšmės turi ne tik kasdien naudojami odos priežiūros produktai, tačiau ir jūsų kasdieniai sprendimai. Todėl visuomet naudokite apsauginį kremą nuo saulės, venkite tiesioginių saulės spindulių, nerūkykite, gerkite pakankamai vandens, subalansuokite savo mitybą, venkite streso ir skirkite laiko kokybiškam poilsiui.