melatoninas
Grožis,  Įvairūs,  Sveikata

Melatonino nauda Jūsų miegui. Kodėl tai geriausias pasirinkimas?

Kovoti su nemiga galima labai skirtingais būdais, tačiau visada geriausia rinktis tuos, kurie yra kuo natūralesni. Tai leis ne tik pasiekti norimą efektą čia ir dabar, tačiau taip pat ir džiaugtis ilgalaikiu efektu. Juk prastas miegas – labai blogina žmogaus gyvenimo kokybę, tad kuo anksčiau bus ieškoma jo priežasčių ir tuo pačiu galimų pagerinimo metodų – tuo žmogus geriau jausis. O to yra vertas kiekvienas.

Prie geresnės miego kokybės labai prisideda dirbtinis melatoninas. Šis hormonas yra natūraliai ir mūsų organizmuose, tačiau dažnai dėl prasto gyvenimo ritmo – jos yra per mažai, tad natūralu, kad reikia papildyti sankaupas, kurios leis tuo pačiu pagerinti ir žmogaus gyvenimo kokybę. Melatoninas gali padėti atsakyti į klausimą kaip greičiau užmigti?

Tinkamas vartojimas

Jeigu ir Jums atrodo, kad melatoninas yra geriausias pasirinkimas – tokiu atveju siūlome rinktis patikrintą kokybę, kurią siūlo patikimos prekybos vietos. Tiesiog kai kurie papildus siūlo pigiau, tačiau dažniausiai neteikia jokių garantijų, kad jie bus geros kokybės, juolab, kad jie tikrai turės naudą. 

Tokių medicininių papildų bei vitaminų reikia vengti, kadangi niekada negalite būti tikras dėl norimo poveikio.

Derinkite su kitais metodais

Žinoma, miego gerinimui puikiai tinka ne tik melatoninas, tačiau ir kiti metodai, kurie yra paskirti medikų. Nuo buvimo gryname ore, iki sveikesnio maisto, taip pat, ekranų prieš miegojimą mažinimas. Tyrimai atskleidžia, kad daugiau nei 60 % žmonių prieš miegą naršo telefonuose ir planšetėse. Mėlynas ekranas neigiamai veikia žmogaus centrinę nervų sistemą, tad dažniausiai po naršymo užmigti tampa kur kas sunkiau, juolab, paties miego kokybė dažniausiai kur kas blogesnė. Laikas prieš miegą turi būti raminantis, suteikiantis galimybę smegenims pailsėti. Tuomet užmigti pavyks greičiau ir miego kokybė bus geresnė.

Ar melatoninas yra saugus visiems?

Daugeliui kyla klausimas dėl saugumo ir tokios užklausos yra labai sveikintinos, kadangi kuo daugiau bus žinoma apie vitaminus, papildus, kurie yra naudojami – tuo tikresnis galite būti, kad rasite tai, kas labiausiai tinka Jums ir tuo pačiu neturi jokio neigiamo poveikio.

Nors visada siūloma pasitarti su gydytoju arba vaistininku, tačiau melatoninas neturi jokio neigiamo poveikio nei vaikams, nei nėščioms moterims, galiausiai, žindyvėms. Kadangi nėščiosios labai dažnai susiduria su miego problemomis – joms kaip tik siūlomas šis sintetinis papildas, kuris gali padėti kur kas geriau išsimiegoti, geriau jaustis ir ramiau laukti savo šeimos nario.

Kokių vitaminų dar reikia?

Žinoma, melatoninas yra pats svarbiausias, kai norisi, kad miego kokybė būtų gera. Tačiau visada reikia aprūpinti organizmą visomis svarbiausiomis medžiagomis, kurios garantuoja, kad Jūsų organizmas tinkamai funkcionuos ir tuo pačiu miego kokybė bus pati geriausia. 

Taigi, būtinai reikia papildyti vitamino D atsargas, kadangi Lietuvoje dažnam šio vitamino trūksta. Taip pat dažnai reikalingas ir A, kurio trūkumas randamas pas žmones vis dažniau. Galiausiai, kuo daugiau C vitamino atsargų – tuo Jūsų imuninė sistema bus geresnė, o tuomet ir miego kokybė dažniausiai aukštesnė. 

Visa tai – smulkmenos, tačiau jos užtikrins, kad miegosite kur kas giliau ir saldžiau, o užmigti pavyks paprasčiau.

Geras miegas padeda dienas padaryti kur kas šviesesnes, pozityvesnes, geresnes. Tai yra svarbu kiekvienam žmogui.  Nelaukite, kol nemiga pradės griauti Jūsų gyvenimus. Imkite likimą į savo rankas ir pagerinkite pirmiausia miegą, o paskui – ir visą gyvenimą.

Daugiau: antčiužiniai