Paslaugos,  Pirkiniai,  Verslas

Įvairių stilių paminklai Vilniuje – kaip pasirinkti tinkamiausią Jums?

Paminklai kapams yra puikus būdas atsiminti anapilin išėjusius artimus, mylimus žmones. Šis monumentas neturėtų atspindėti liūdesio, bet veikiau švęsti tai, kas buvo. Jis gali įkvėpti tikėjimą ir viltį gyviesiems ir kalbėti kaip balsas ateinančioms kartoms.

Jeigu planuojate dekoruoti kapavietę ir domina paminklai Vilniuje, svarbu tiksliai žinoti, kokios taisyklės gali būti taikomos kapinėse, kuriose jis bus pastatytas. Dažnai taikomos tam tikros taisyklės, kurios ne tik riboja paminklo dydį, bet ir gali nulemti, kokio tipo bei stiliaus paminklą leidžiama statyti. Sužinoję, kokie reglamentai galioja kapinėse, galėsite susiaurinti savo pasirinkimą.

Renkantis paminklą, patariama atsižvelgti į 3 pagrindinius veiksnius: tipą, medžiagą ir dizainą.

1) Paminklo tipas nurodo akmens formą, dydį ir apdailą. Paminklai kapams gaminami iš įvairių medžiagų ir gali būti kolonos, kryžiaus ir kitokių formų, taip pat išskaptuoti pagal individualų jūsų pageidavimą.

2) Renkantis medžiagą reikia atsižvelgti į kokybę, išvaizdą ir kainą. Granitas yra geriausia medžiaga, tinkanti paminklams, nes yra itin kieta, nerūdija ir išlieka net kelis šimtus metų. Ši viena populiariausių paminklinių medžiagų yra lengvai apdorojamas ir gali būti bet kokios jūsų pageidaujamos formos ir dydžio. Paminklai kapams iš granito yra kelių spalvų, taip suteikiant paminklui unikalią išvaizdą.

3) Paskutinis svarbus žingsnis renkantis paminklą yra jo dizainas. Paprastai jį sudaro pavadinimų, datų ir kitos informacijos išdėstymas, taip pat dekoratyvinis raštas, galbūt su tam tikra simbolika. Nors galime rinktis iš kelių dizainų, jūs neapsiribojate vien tik rašmenimis ir skaičiais. Galite rinktis iš daugybės iliustracijų su įvairioms plokštėms, gėlėms ir simboliais ar net fotografijomis. Galima kartu derinti skirtingus dizaino elementus.

Galiausiai, paminklai Vilniuje turi būti įvertinami dar prieš jų pastatymą. Kai tiksliai žinosite, ko tiksliai pageidaujate, profesionalai kompiuteriniu būdu parengs paminklo dizaino juodraštį, kad galėtumėte tiksliai pamatyti, kaip šis atrodys prieš jį pastatant ir, esant poreikiui, atlikti korekcijas ir pakeitimus, kol būsite 100 proc. tikri, jog esate visiškai patenkinti savo sprendimu.