Įvairūs

Sveika mityba katėms

Jums gali tekti ir toliau valgyti kačiukų maistą iki 18 mėnesių iki 2 metų amžiaus. Pirmieji jūsų kačiuko gyvenimo metai prabėga greitai, tačiau per tą laiką gaudami jam reikalingų maistinių medžiagų, galėsite jį išlaikyti ilgus metus. Jei kačiukui dabar duosite kokybiško maisto, jis galės gyventi daug metų kaip sveika suaugusi katė. Kačių maistas būna įvairus, kaina, kokybė ir t.t. Šiandiena tai ir apžvelgsime.

Pirmi kartai

Jei pirmą kartą auginate katę, pasirinkti tinkamą maistą ir žinoti šėrimo kiekį bei laiką niekada nėra lengva. Mes padėsime jums nuspręsti, kuo šerti ir kada padėti jums ir jūsų kačiukui.

Tinkamo maisto pasirinkimas kačiukui yra svarbus sveikam augimui ir vystymuisi. Kačiukams reikalinga visavertė ir subalansuota mityba, kad atitiktų jų unikalius augimo ir vystymosi poreikius. Maistas, kurį jūsų kačiukas valgo pirmaisiais gyvenimo metais, padės sudaryti pagrindą maistingai mitybai visą gyvenimą, todėl būtinai suteikite jam kokybišką ėdalą, kuris padės jūsų kačiukui pradėti sveiką suaugusiųjų gyvenimą.

Komercinės kokybės kačių maistas yra integruotas, kad būtų užtikrinta optimali jūsų kačiuko mityba. Visoms mėsėdžioms katėms reikia daugiau baltymų nei daugeliui kitų naminių gyvūnėlių, tačiau kačiukams taip pat reikia įvairių maistinių medžiagų, kad jie gautų energijos augimui ir vystymuisi. Geriausias ėdalo kiekis jūsų kačiukui priklauso nuo jo dydžio, svorio, veislės ir bendros sveikatos, todėl visada pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju.

Kačiukai paprastai turėtų būti maitinti mažiausiai keturis kartus per dieną3. Žinoma, jie gali nenorėti viso to valgyti, bet auka visada turi būti po ranka.

Kačiukai

Kaip ir kačiukų atveju, aukštos kokybės komercinis kačių maistas turėtų būti jūsų suaugusių ar vyresnio amžiaus kačių dietos pagrindas. Atminkite, kad jūsų veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti jūsų kačiukui tinkamą maistą. Rinkitės sausą ir šlapią maistą, specialiai sukurtą kačiukams, ir visada po ranka turėkite dubenį šviežio, švaraus vandens. Į sausą maistą įpilkite konservuotų ėdalų, kad kačiukas gautų pakankamai mitybos ir drėgmės.

Po trijų savaičių galite pradėti siūlyti kačiukui kietą maistą. Palaipsniui į jų racioną įtraukite kietą maistą, šaukštu sumaišydami kačiukų konservus su pieno pakaitalu. Šis laipsniško kačiukų maisto įvedimo procesas yra svarbus norint išmokyti kates valgyti nujunkant.

Kai kačiukai paauga (maždaug 8 savaičių amžiaus), jie pradeda maitintis patys, mažindami iš mamos čiulpamo pieno kiekį. Kaip pradėti nujunkymo procesą Svarbu atsiminti, kad staigus katės patelės nujunkymas gali turėti neigiamos įtakos kačiuko sveikatai ir socialiniams įgūdžiams: ji išmoksta valgyti, naudotis kraiko dėžute ir žaisti ir t.t., taip pat stebėti savo elgesį. motina. Idealiu atveju motina maitins kačiukus pirmosiomis savaitėmis. Kai kačiukai dar nesulaukia 4 savaičių ir sveria bent vieną svarą, jiems vis tiek reikia pieno ar pieno pakaitalų, be bet kokio šlapio maisto.

Šlapias ir sausas maistas

Kai kačiukai pradeda atjunkyti, galite duoti nedidelį kiekį šlapio ir sauso kieto maisto. Kačiuko šėrimo grafikas priklauso nuo to, kokį maistą perkate, tačiau paprastai galite tikėtis, kad jaunesni nei 6 mėnesių kačiukai maitins juos 3–4 kartus per dieną. Standartinėse gairėse rekomenduojama nuo 1/4 iki 1/3 puodelio sauso maisto per dieną 6 savaičių amžiaus kačiukams, nuo 1/3 iki 1 puodelio kačiukams nuo 7 savaičių iki 5 mėnesių ir nuo 2/3 iki 1 1/4 puodelio per dieną kačiukams. daugiau nei 6 mėnesius. Dr. Weigeris rekomenduoja visada turėti sauso konservuoto maisto kačiukams du kartus per dieną – tiek, kiek kačiukai gali suvalgyti per 15 minučių.

Galite pradėti keisti savo kačiukus suaugusių kačių maistu nuo 6 iki 8 mėnesių, bet ne per greitai. Kačiukai greitai auga, todėl prieš pastebėdami turite pereiti prie suaugusių kačių maisto. Kačiukai pradės valgyti kietą maistą pagal savo tvarkaraštį, kuris kiekvienam kačiukui gali skirtis.

Kačiukai turėtų būti šeriami šlapiu ir sausu maistu, kol jiems sukaks aštuoni mėnesiai, o po to juos galima paversti kačių maistu. Paprastai geriausia pradėti nuo šlapio kačiukų ėdalo arba pamirkyti sausą kačiukų maistą vandenyje, kad jie visiškai sudrėkintų. Kai kačiukai auga ir vystosi, prireikus juos galima pakeisti sausu maistu.

Šiame amžiuje jie vis dar geria mamos pieną ir dažniausiai toliau žindo ir valgo kačiukų maistą iki maždaug 5-6 savaičių amžiaus. Kai kačiukai yra penkių–šešių savaičių amžiaus, jie visada turėtų valgyti geros kokybės sausą maistą, net jei jie vis dar maitina krūtimi. Paprastai kačiukus galima atjunkyti nuo maždaug 3–4 savaičių amžiaus, kai galima pasiūlyti nedidelį kiekį geros kokybės ėdalo.

Galite šerti juos sausu kačiuko maistu arba maistingais konservuotais pašarais su kačiukų mišiniu, tačiau laisvo pasirinkimo būdas labiau tinka šeriant sausu maistu, kuris nesuges, jei nebus naudojamas. Nors daugumai kačiukų yra naudingas drėgnas konservuotas maistas, naudinga juos šerti sausu maistu. Aukštos kokybės šlapias kačiukų maistas, pvz., „Instinct Kitten“ be grūdų tikras vištienos paštetas Natūraliuose drėgnuose konservuotuose kačių ėdaluose paprastai yra daugiau mėsos ir baltymų ir mažiau angliavandenių nei sausame maiste, o tai geriau atitinka kačiukų mitybos poreikius nei sausas maistas.

„International Cat Care“ paprastai rekomenduoja sveikas kates šerti įvairiu šlapiu ir sausu maistu, kad katės galėtų mėgautis privalumais.

Šerimo laikai

Nors visiškai priimtina šerti katę komerciniu sausu ar šlapiu maistu, galite paįvairinti katės racioną šerdami ją virta arba žalia mėsa. Kaip ir kačiukus, galite duoti savo katę įvairaus maisto, pavyzdžiui, šviežios arba virtos mėsos ar žuvies.

Jei reikia, prieš rinkdamiesi kuo šerti katę, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, nes jis galės įvertinti savo sveikatą ir įsitikinti, kad maitinate jį tinkamu maistu. Nors yra vegetariško ir veganiško kačių maisto, svarbu įsitikinti, kad jūsų katė vis dar gauna visas maistines medžiagas, kurių jai reikia, kad ji išliktų sveika, prieš pradėdami ją šerti. Kačių ėdalo paruošimas yra sudėtingas ir atima daug laiko, nes recepte gali nebūti jūsų katei tinkamo maistinių medžiagų kiekio ir santykio.

Jei galvojate, kuo šerti savo kačiukus arba ką kačiukai valgo, išmintinga ieškoti specialiai jaunoms katėms skirto ėdalo ir rinktis aukštos kokybės maistą, kuriame gausu pagrindinių maistinių medžiagų. 

Pabaigai

Nors kai kurie kačių maisto produktai yra paženklinti kaip tinkami kačiukams ir katėms visais gyvenimo tarpsniais, jie netinka jūsų kačiukams, nebent šėrimo testai patvirtintų ženklinimą. Dr. Gary Richteris, knygos „The Ultimate Pet Health Guide“ autorius, primygtinai rekomenduoja, kad šlapias maistas būtų svarbi kačiukų dietos dalis, kad jie gautų daug vandens. Pačiau: dimedium.lt.