Grožis

Odos priežiūrai žiemą – ne tik veido kremai

Niekas taip neskelbia apie įsibėgėjusią žiemą kaip nuolat besielektrinantys plaukai, gerokai pleiskanojanti oda ir ne savo noru įraudę žandai. Kad šaltojo sezono malonumų neapkartintų probleminė oda, pasirūpinkite savimi kaip pridera. Pasirodo, veido kremai nėra vienintelės priemonės, kurios gali padėti pasiekti geriausių odos rezultatų šaltuoju sezonu.

Žieminė veido odos priežiūra: pagrindinės taisyklės

Kad ir kaip norėtųsi, kosmetologai žiemos sezonu nerekomenduoja pakeisti visų savo odos priežiūros įpročių – taip odai galite sukelti dar didesnį stresą. Geriau vadovaukitės ta pačia rutina, tik lengvesnius kremus bei gelius pakeiskite gerokai tirštesniais ir giliau maitinančiais kremais. Visai kitaip nei vasarą, riebūs veido kremai žiemą neapsunkina odos, nesugadina makiažo, o kaip tik itin greitai įsigeria ir tolygiai pasiskirsto ant odos.

Žiemai itin tiks veido kremai, kurių sudėtyje gausu giliai maitinančių ingredientų: intensyviai drėkinančios hialurono rūgšties, apsauginį odos barjerą stiprinančių fitosterolių, natūralių aliejų. Puikus pavyzdys yra natūralios kosmetikos gamintojų „Uoga Uoga“ drėkinamieji kremai sausai odai: jų sudėtis praturtinta erškėtrožių, sviestmedžių, simondsijų ir migdolų aliejais, kurie minkština, maitina ir švelnina sausą odą.

Atkreipkite dėmesį, kad maitinantys kremai niekuo nesiskiria nuo drėkinančių: vis dar neegzistuoja aiškūs reglamentai, kremus priskiriantys vienai ar kitai kategorijai, taigi maitinantys kremai yra tas pats, kas drėkinamieji veido kremai. Taip pat svarbu kremui leisti įsigerti – užsitepus veido kremo ir iškart iškeliavus į šaltį, odą galima tik dar labiau sudirginti.

Ne ką mažiau už drėkinimą svarbi ir apsauga nuo saulės. Nors ir šiek tiek švelnesni, UV spinduliai vis tiek pasiekia mūsų veido odą, taip trikdydami apsauginį drėgmės barjerą. Jeigu žiemos sezonu nesinori veido tepti dar vienu riebiu SPF kremu, pasitelkite mineralinę pudrą: sudėtyje esantis titano oksidas suteikia SPF15 apsaugą.

Kūno kremas – ne tik sausai odai

Nepamiršti derėtų ir kūno odos – jos drėkinimui galioja veido odos priežiūrai analogiškos taisyklės. Lengvos tekstūros losjono vietą žiemą turėtų užimti itin maitinantis kūno kremas. Idealu, jeigu kūno kremas sudėtyje turi natūralių aliejų, pavyzdžiui, kakavos, sviestmedžių, sezamų ar arganų.

Itin sausai odai tiks ne tik kūno kremas sausai odai, bet ir kūno aliejus ar aliejų mišinys. Kūno aliejumi arba jų mišiniu galima tepti ir norint sudrėkinti veido odą, ir siekiant ją paruošti ilgam buvimui lauke. Pavyzdžiui, iš sviestmedžių ir simondsijų aliejų pagamintas aliejų mišinys idealiai tinka vietoms, kurias reikia apsaugoti nuo drėgmės arba šalčio prieš kelionę su rogutėmis.

Į pagalbą – veido ar kūno šveitiklis

Žiemą, kai oda itin pleiskanoja, į odos priežiūros rutiną rekomenduojama įtraukti ir šveitiklius. Maitinantis kūno šveitiklis padės ne tik išvengti šerpetojančios odos, bet ir ją pamaitins. Kaip tik taip veikia kūno šveitikliai, kurių sudėtyje yra aliejų.

Veido odai papildomo švytėjimo gali suteikti veido šveitiklis – jis padeda pašalinti pasenusias odos ląsteles, todėl oda atrodo gaiviau. Nušveista oda geriau pasisavina ir visa tai, kas tepama ant jos po šveitimo procedūrų. Būtent todėl ritualą geriausiai užbaigs drėkinantys veido kremai.