Paslaugos,  Verslas

Vadovų paieška – komunikacijos patarimai būsimiems lyderiams

Nėra didžiulė paslaptis, kad geras vadovas turi būti puikiai įvaldęs kalbėjimo meną, nes tinkama komunikacija tikriausiai yra viena iš pagrindinių daugelio organizacijų varomųjų jėgų ir būtent nuo jos priklauso pačių darbuotojų efektyvumas. Žinoma, kad čia taip pat yra ribos, nes kartais lyderiui yra gerai žinoti ar vienoje situacijoje reikia paprasčiausiai patylėti, ar išlaikyti tinkamą toną viso pokalbio metu, o viso to stygius gali neigiamai atsiliepti komandos bei įmonės darbui. Vadovų paieška neturi apsiriboti tik turimos patirties peržiūra, o turi apimti ženkliai daugiau aspektų ir vienas iš jų yra tinkama kandidato komunikacija.

Reikia suprasti, kad lyderio ar vadovo kalba ne tik turi skambėti gražiai, bet ir būti efektyvi, o kartais net labai asmeniška. Čia nėra apsiribojama tik pavestų darbų ar projektų komunikacija, bet ir pačios komandos susibendravimu. Nesvarbu, koks talentingas pašnekovas esi, bet jeigu netinkamai komunikuosi su pavaldiniais, tai tikrai organizacijoje ilgai neužsibūsi. Žemiau pateikiame keletą, galbūt ir banalių, patarimų kaip užtikrinti bendravimo efektyvumą:

  • Pradžioje gal net geriau klausti kolegų atgalinio ryšio, nes kartais savo klaidų gali paprasčiausiai nepastebėti;
  • Svarbiausia jausti aplinką ir įsiklausyti pašnekovo, atsakant dar prieš pačiam ištariant pirmuosius žodžius;
  • Visada svarbu atsakyti tiesiogiai į užduotus klausimus, be jokių išsisukinėjimų.

Nereikia pergyventi jeigu tai iš karto nepavyksta, nes tai yra lengvai išmokstama, tereikia nemažai praktikos ir nebijoti pasiklausti kolegų. Taip galima pasiruošti ateičiai ir užtikrinti, kad kita vadovų paieška bus sėkminga Jūsų atžvilgiu ir ateityje tikrai pasirodysite kaip tinkamas kandidatas.

Žinoma, kad šiais laikais bendravimas su kiekviena diena vis labiau keičiasi, nes beveik kiekviename biure dažnai tenka išmokti palaikyti ryšį nuotoliniu būdu. Tą padaryti galima įvairiais būdais, tai yra nuo populiariųjų „Zoom“ ar „Microsoft Teams“ iki labiau specifinių „Slack“ programėlių, kurios vis dažniau pakeičia tradicinį bendravimą. Gali būti, kad specialistas, kuris užsiima vadovų paieška,per pirmąjį pokalbį būtent ir naudos kažkurią iš jų, o to bijoti tikrai nereikia, o geriau pratintis, nes darbe taip daryti reiks ne vieną kartą.