kelionės
Kelionės,  Laisvalaikis

Poetiškai apie keliones

kelionės

Jeigu norite keliauti, nėra ko snausti. Puikus skatinimas, tiesa? Ir poetiškai skamba. KidyTour.lt gal ir neaptiksite poezijos, tačiau kelionių į Turkiją ar Egiptą bei paskutinės minutės pasiūlymų tikrai rasite.

Kai į Egiptą jau keliausit,

o gal į šiltą Turkiją (tikriausiai),

jūs galėsit pasakyti:

atostogos labai gerai, brolyti.

Dargi reikia tarti žodį, kad po atostogų veidai švyti. Poilsis juk į naudą. Nepaisant to, kaip dėstomos mintys (eiliuotai ar prozine kalba), visuomet akivaizdu, jog keliauti – įdomu. Tai turininga veikla, žadanti nemenkus įspūdžius ir galybę šaunių prisiminimų.

Būtent šaunūs prisiminimai ir vilioja vykti vienur, kitur. Malonu žinoti, kad neprivalu nukakti į kitą pasaulio pusę, kad tų įspūdžių prisirinktumėte. Žinoma, žmones traukia kitos šalys, kitos kultūros. Ir tai nėra blogai. Lietuviai skrenda į Egiptą, domisi Turkijos viešbučiais. Juk užsitarnautas atostogas norisi praleisti nekasdieniškai.

Ir ne veltui pradžioje pateiktos kelios rimuotos eilutės. Poetams taip pat gali įkyrėti kasdienybė. Tada įkvėpimo ieškoma kitoje aplinkoje. Yra rašytojų, turinčių itin geras sąlygas kurti, bet mieliau pasirenkančių ne namų ar kabineto, o kavinių ar oro uostų erdvę. Tad jei poetui, įpusėjusiam naują knygą, pristinga įkvėpimo, visai tikėtina, jog naujas kūrybos impulsas atsirastų Egipto kurorte.

Kulinarams atostogos irgi reikalingos. Sidė, Hurgada ar kita vietovė… Kad ir kur traukiate, kad ir kokia šalis ar kurortas jus domina, jeigu sukatės kulinarijos pasaulyje, visur rasite minčių patiekalams. Tai, kas įprasta lietuviams, yra paslaptis kitur. O tai, kas mums paslaptis, kitur įprasta. Būtent todėl virėjams, kepėjams, restoranų savininkams pravartu apsilankyti svetur ir paskanauti vieno kito patiekalo.

Vertėtų pritarti ir teiginiui, jog atostogos būtinos statybininkams. Ir architektams. Kiekviena šalis stebina savita architektūra. Kai kur tai didingos pilys, kitur – nepaprasti viešbučiai. Apie pastaruosius kalbėtume valandų valandas, tai tari Turkijos bei Egipto vizitinė kortelė. Iš tiesų stebuklinga!

Poetas iškart atrastų besirimuojančių žodžių:

Apsilankom, apsižiūrim,

pasigaunam įkvėpimą,

apsidairome, kiek turim

Turkijoj mes smagumynų.

Apie keliones galima kalbėti poetiškai. Poetizavimo visai nusipelno ir atostogos. O atostogos dažnai ir reiškia keliones. Kad ir kokia kryptis – Kaunas, Vilnius, Hurgada, visais atvejais galima pasimėgauti lankytinais objektais ir tiesiog pasidžiauti laisvu laiku. O puiki atostogų planavimo pradžia – KidyTour.lt.