Pratybos
Įvairūs

Pratybų atsakymai – ar jie tikrai teisingi?

PratybosNe vienas mokinys skundžiasi, kad turi itin daug namų darbų. Dažniausiai tai būna 8 – 10 klasėse. Iki tol – namų darbų tiek daug nebūna. O po to, likus dviem metam iki mokyklos baigimo, mokiniai pasirenka, kokius dalykus mokysis ir dažniausiai nesiskundžia, kad jiems reikia spręsti niekam nereikalingus fizikos ar chemijos uždavinius. Taigi, bene daugiausiai namų darbų turi būtent paaugliai, kuomet namų darbai jiems ne itin ir rūpi. Žinoma, ne visiems. Yra mokinių, kuriems namų darbai yra labai svarbūs ir, žinoma, jiems yra svarbu gauti teisingus atsakymus. Tačiau ką daryti, kai nėra laiko pasitikrinti visų pratybų atsakymų, o juos norime gauti tik teisingus?

                  Prašyti tėvų ar draugų pagalbos gali būti kiek koktu. Juk kas gali norėti spręsti jūsų pratybų užduotis? Iš tiesų, jei nėra laiko pačiam įsigilinti į kiekvieną uždavinį, pratybų atsakymus visuomet galima pasitikrinti internete. Tiesa, yra internetinių svetainių, kuriuose pateikti pratybų atsakymai 8 klasei, 10 klasei – bene patiems reikalingiausiems mokslo metams. Šiose svetainėse rasite daugumos pratybų atsakymus skirtingiems dalykams. Galbūt skirtingose mokyklose naudojamos skirtingos pratybos, tad nebūtinai rasite viską, ko jums reikia, tačiau tikrai galite rasti nemažai reikiamų atsakymų. Šie atsakymai skirti pasitikrinti ir palyginti su savo gautaisiais, tad geriau nebandykite visko nurašinėti – juk kokia tada išvis prasmė daryti namų darbus, jei nė nesuprantate, ką darote? Namų darbai yra skirti mokymuisi, supratimo ir įgūdžių gilinimui, todėl mokytojas neliks labai patenkintas, jei tik pateiksite teisingus atsakymus nė nežinodami, kaip juos gavote.

                  Rasti pratybų atsakymus internete yra nesunku. Pasinaudokite paprasčiausia internetine paieška su atitinkamais raktažodžiais. Radę kelias panašias svetaines, galėsite visas peržiūrėti, gal net palyginti atsakymus, pasižiūrėti, kuria patogiau naudotis, o kuri pateikia visus jums reikiamus atsakymus. Prisiminkite šią svetainę ir net galite ją išsisaugoti naršyklės atmintyje. Tokia svetainė gali praversti ir vėliau, be to, jūsų draugai apie tai sužinoję, taip pat gali norėti ja pasinaudoti. Tačiau per daug neviešinkite, kad šie pratybų atsakymai padeda jums atlikti namų darbus. Gali būti, kad tiesa greitai išaiškės ir tarp mokytojų, o tuomet jau teks pamiršti visas šias svetaines, nes mokytojas norės, kad paaiškintumėte, iš kur tokie atsakymai arba duos užduotis ne iš pratybų sąsiuvinių.