pritaikymas mobiliems irenginiams
IT ir technologijos

Kodėl Google nori pritaikyti svetainės mobiliesiems?

Populiarėjant išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams žmonės neretai šiuos įrenginius naudoja naršymui internete, tad kuo toliau, tuo labiau jaučiamas poreikis interneto svetainių turinį pritaikyti mažiems ekranams. Iki šiol optimizavimo paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization, trump. SEO) specialistai nesutaria kas geriau, kurti atskirą, mobiliąją svetainės versiją, ar verčiau iš karto daryti prisitaikantį dizainą (angl. responsive web design), kurio pagalba ta pati svetainė atvaizduojama skirtingai priklausomai nuo įrenginio ekrano dydžio. Paieškos gigantai Google ir Bing nusprendė šiuo klausimu išsakyti savo nuomones ir pateikti rekomendacijas.

Pritaikymas mobiliems įrenginiams nuo 150 eur >>

Google

Pernai vasarį Google išleido oficialias svetainių pritaikymo mobiliesiems įrenginiams rekomendacijas, kuriose neaptariamos kokios nors problemos dėl dubliuojamo turinio ar svetainės adresų ir paliekama pačiam svetainės kūrėjui nuspręsti, ką pasirinkti. Šių metų gruodį ketinama atnaujinti mobilųjį bot‘ą, kuris tyrinės svetaines kaip išmanusis telefonas, bet kol kas atrodo, kad Google labiau mėgsta įprastines, o ne mobiliąsias svetaines. Kol nėra jokių naujų oficialių rekomendacijų, viskas priklauso nuo svetainės kūrėjo, tačiau Google Webmaster Trends analitikas John‘as Mueller‘is užsimena, kad jiems vis dėlto priimtinesnis vieno interneto adreso sprendimas su prisitaikančiu svetainės dizainu.

Bing

Bing laikosi griežtesnės pozicijos ir savo tinklaraštyje aiškiai palaiko prisitaikančio interneto dizaino pusę ir vardija jo privalumus. Duanne‘as Forrester‘is pamini, kad turinio nukreipimas kitur mobiliesiems įrenginiams nėra tas sprendimas, kurį Bing rekomenduoja geriausiems SEO optimizacijos rezultatams pasiekti. Pasak Bing geriau kurti vieną, prisitaikančio dizaino svetainę, o ne dvi, pritaikytas skirtingoms platformoms, nes išlaikyti vieną svetainę žymiai pigiau, paprasčiau ir užima dvigubai mažiau laiko ją atnaujinti.

Nors šiuo metu SEO rezultatai nepriklauso nuo mobiliosios ir įprastinės svetainės versijų atskyrimo ar apjungimo, bet panašu, jog netolimoje ateityje gali priklausyti, juk ne veltui didžiausios paieškos kompanijos ima apie tai kalbėti. Kokia jūsų nuomonė apie prisitaikantį interneto svetainių dizainą ir ar verta jį kurti?

Parengė: https://www.bcon.lt