Patarimai

Šildomas baseinas. Kokį šildytuvą pasirinkti?

Daugelis žmonių, kurie neturi savo kieme įsirengę lauko baseino, svajoja jį įsirengti, o tie, kurie jį turi, svajoja apie jo šildymą. Ne visi apie šildomą baseiną pagalvoja jį įsirengdami ir dažnai net sako, kad jiems tikrai to nereikia. Tačiau labai dažnai nutinka taip, kad po kurio laiko jie vis tik supranta, kad šioje vietoje priėmė netinkamą sprendimą.

Visai nesvarbu, kad šildymo įranga nebuvo sumontuota iškart, įrenginėjant patį baseiną, vandens šildytuvą galima įrengti ir vėliau. Tam, kad lauko baseinas tarnautų ištisus metus ir vėsesnėmis vasaros dienomis, vienintelė išeitis – vandens šildytuvai. Baseino šildymui šiandien galima rasti pačių įvairiausių šildymo įrenginių, pradedant įprastais – elektriniais, baigiant šilumos siurbliais ar saulės kolektoriais. Tame tarpe ir dujiniai vandens šildytuvai bei šilumokaičiai, pajungiami nuo šildymo sistemos katilo.

Šiandien sparčiai populiarėja ekologiški, atsinaujinančią energiją naudojantys įrenginiai – tai šilumos siurbliai oras-vanduo bei saulės kolektoriai. Šių būdų visiškai pakanka, kad užtikrinti reikiamą vandens temperatūrą baseine, net ir mūsų klimatinėmis sąlygomis

Tačiau galima rinktis ir kitokio tipo, jau anksčiau minėtus elektrinius, dujinius šildytuvus ar tam skirtus šilumokaičius. Kiekvienu atveju viskas priklauso nuo finansinių galimybių bei baseino naudojimo poreikių. Priklausomai kiek dažnai yra naudojamas lauko baseinas šaltuoju metų laiku, reikėtų atitinkamai į šildymo sistemą ir investuoti. Šildymo prietaisai yra integruojami į bendrą baseino filtravimo sistemą, kurie leidžia palaikyti žmogaus organizmui komfortišką, ne mažesnę +26 laipsnių temperatūrą.

Kalbant apie šildomo baseino įrengimą, vertėtų pagalvoti ir apie tokio baseino atitinkamą uždengimą. Galbūt maudytis baseine lyjant lietui ar sningant yra iš tiesų romantiška, tačiau tikrai ne visuomet to norėsis. Idealiausia rinktis teleskopinius baseinų uždangalus, kurie gali būti įrengti ne tik tam, kad tiesiog uždengti baseiną. Po atitinkamai įrengtu uždangalu galite ir patys maudytis ir laiką leisti su draugais. Be to, šie uždangalai neleidžia vandeniui taip greit atvėsti, todėl šia pramoga džiaugsitės tikrai dažniau.