Patarimai

Kaip įsirengti patogų biurą?

Įrenginėdami biurą turite gerai apgalvoti darbo erdvės išplanavimą bei įmonės veiklos krypčiai tinkamą reprezentacinę išvaizdą, kuri būtų patraukli, patogi ne tik darbuotojams, tačiau ir klientams ar verslo partneriams. Vis dažniau atsisakoma kabinetinių biurų, populiarėja maksimaliai atvirų patalpų įrengimas, kuomet visi dirba vienoje pertvaromis nepadalintoje erdvėje. Atviros erdvės gali būti transformuojamos, todėl keičiantis darbuotojų skaičiui nebūtina keisti biuro. Taip pat jos palengvina komandinį darbą ir bendravimą. Biure turėtų būti aiškiai atskirtos svečių priėmimui, poilsiui, darbui, sandeliavimui skirtos zonos. Dirbančiųjų bendroje erdvėje darbuotojų neturėtų trukdyti intensyvus judėjimas. Reikėtų atkreipti dėmesį į higienos normas- kiekvienam darbuotojui reikalingas minimalus 6 kvadratinių metrų plotas.

Patogūs ir funkcionalūs baldai

Darbuotojų patogumui yra svarbu išsirinkti funkcionalius ir patogius baldus- nes jie biure praleidžia didžiąją dienos dalį, todėl jų patogi sėdėsena ar darbo našumas turi būti maksimaliai įgyvendintas. Pagrindinį dėmesį skirti stalų ir kėdžių pasirinkimui,  pavyzdžiui, tinkami elektrifikacijos sprendimai padeda darbuotojui išvengti  nuolatinio lankstymosi po  stalu, kuomet norima įkrauti telefoną ar kompiuterį.

Atsižvelgti į darbuotojo veiklą ir jo poreikius

Kuriant darbo vietą būtina atsižvelgti į darbuotojo veiklą, jo poreikius. Darbo vieta neturi būti apkrauta, kiekvienas papildomas baldas turėtų būti  funkcionalus, o jo reikalingumas gerai apgalvotas. Biuruose siekiama, atkreipti dėmesį į bendrą  biuro interjero spalvų gamą. Šviesa- itin svarbus, kokybišką darbą  lemiantis faktorius. Dirbant  prieblandoje ne tik susilpnėja regėjimas, tačiau nuolat kamuoja mieguistumas bei bloga nuotaika. Todėl labai svarbu, visų pirmą funkcionaliai išnaudoti biuro langus bei maksimaliai aprūpinti patalpą dienos šviesa. Ji suteikia energijos, padeda ilgiau išlaikyti darbingumą.

Kaip išsirinkti kėdes biurui?

Rinkdamiesi biuro kėdes būtinai vertinkite sėdynių aukštį, nes kėdė turi, atitikti sėdinčiojo sudėjimą, ūgį, kadangi tai tiesiogiai siejasi su taisyklinga laikysena, patogumu, komfortu ir gera savijauta. Nepatogi, netinkama kėdė lems diskomfortą, neretai ir skausmus, o tai neigiamai veiks darbingumą.