Prekes vaikams
Patarimai

Ko reikėtų nepamiršti auginant šiuolaikinį vaiką

Juokaujama, kad vaikai į šį pasaulį pas savo tėvelius atkeliauja be jokios instrukcijos. Tačiau iš tiesų šiame pajuokavime yra labai daug tiesos. Tai reiškia, kad kiekvieni tėveliai turi akimirksniu prisitaikyti ir išmokti daugybę įvairių bei iki tol neatrastų dalykų. Ne veltui vos tik gimus pirmajam vaikeliui, tėveliai imasi už galvos ir pradeda klausinėtų visų aplinkinių, kurie yra vienaip ar kitaip susidūrę su vaikų auginimu. Ir tai yra tiesiog neišvengiama – juk natūralu, kad norima savo vaikelį užauginti saugiai ir teisingai.

Tačiau vėlgi, reikėtų suprasti, kad kiekvienas vaikas yra labai skirtingas. Jokiu būdu nereikėtų savo vaikelio auginti „pagal standartą“. Trumpiau tariant, tai nebūtų teisinga – juk tai, kas tinka vieniems vaikams, gali visiškai netikti jūsiškiam. Be to, turbūt ne kartą esate iš aplinkinių girdėję kalbas, kad jų laikais vaikai buvo ramesni, miegodavo jiems nustatytu laiku ir kt. Ir nors tokių pavyzdžių yra ir šiomis dienomis, reikia nepamiršti, kad vaikai keičiasi, o kartu su jais turėtume keistis ir mes. Nemažai sprendimų, kurie buvo plačiai taikomi prieš dvidešimt ir daugiau metų, šiandien beveik visiškai neveikia, todėl nereikėtų nuolatos gręžiotis į praeitį. Stenkitės atsižvelgti į savo vaikelio poreikius ir priimti sprendimus, kurie atitiktų dabartinę padėtį. Kaip bebūtų, galima įvardinti bent keletą aktualių aspektų.

  • Meilė. Tai yra pati svarbiausia kiekvieno vaikelio auginimo sudedamoji dalis. Vaikelis turėtų būti besąlygiškai mylimas nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos. Nemanykite, kad jei vaikelis yra dar labai mažas, jis nieko nesupranta. Mūsų vaikai supranta viską – jie jaučia pyktį, nerimą, baimę, skausmą, džiaugsmą, laimę, saugumą ir kt. Todėl darykite viską, kad jūsų vaikai jaustų jūsų labai didelę meilę.
  • Laikas. Savo vaikams skirkite kaip įmanoma daugiau laiko. Dėmesį ir laiką vaikeliui turėtų skirti ne tik mama, tačiau ir tėtis. Vaikelis turi bendrauti su abiem tėveliais.
  • Prekės vaikams. Auginant vaikelį, reikia pasitelkti labai daug skirtingų priemonių, todėl kiekvieni tėveliai prekes vaikams turėtų rinktis labai atsakingai. Kiekvienas vaiko priežiūroje naudojamas daiktas privalo atitikti visus šiuolaikinius standartus ir būti natūralus (nekeliantis alergijos ir neturintis jokio neigiamo poveikio).
  • Saugumas. Nereikia nė sakyti, kad tėveliai privalo pasistengti dėl savo vaikų saugumo. Apgalvokite kiekvieną net ir pačią smulkiausią detalę – tai leis būti ramesniems.