Arbatmedžio aliejus
Sveikata

Arbatmedžio aliejus, kurio teigiamas poveikis mūsų sveikatai yra didžiulis

Arbatmedžio nauda žinoma tūkstančius metų. Arbatmedžio aliejus turi antibakterinių, antimikrobinių, antiseptinių, antivirusinių ir kitų naudingų savybių. Skirtingai nei mums pasufleruoja arbatmedžio pavadinimas, eterinis aliejus yra išgaunamas ne iš augalo, tiesiogiai siejamo su arbata. Arbatmedžio aliejus yra išgaunamas distiliavimo garais būdu iš arbatmedžio šakelių ir lapų. Šis augalas lotyniškai yra vadinamas Melaleuca Alternifolia. Arbatmedis yra plačiai paplitęs Australijoje – būtent šioje šalyje arbatmedžio aliejus sulaukia didžiausio populiarumo. Tačiau vėlgi, jo didelis populiarumas pastebimas ir kitose pasaulio dalyse.

Arbatmedžio aliejaus nauda sveikatai

  • Antibakterinė priemonė: sakoma, kad tuomet, kai Motina Gamta sukuria ligą, ji taip pat sukuria ir vaistą. Pasaulio vietose, kuriose yra padidėjęs mikrobų, bakterijų, virusų ir grybelių aktyvumas, taip pat auga ir augalai, kurie padeda su visu tuo lengviau ir efektyviau kovoti. Arbatmedžio aliejus yra viena iš tokių priemonių. Šis aliejus gali įveikti net ir labai pavojingas infekcijas. Be to, aliejų galima naudoti ir gydant žaizdas, kurias gali pažeisti įvairios bakterinės infekcijos. Arbatmedžio aliejus retai naudojamas iš vidaus, tačiau jei tai daroma, tuomet jo koncentracija turėtų būti labai švelni. Jis gali išspręsti vidines bakterijų sukeltas infekcijas, sprendžiant gaubtinės žarnos, skrandžio, plonosios žarnos ir šlapimtakių sistemos problemas. Aliejus taip pat gali būti pasitelkiamas gydant tuberkuliozę.
  • Balzamas: arbatmedžio eterinis aliejus taip pat turi ir balzamo savybių, padedančių sustiprinti bendrą mūsų sveikatą. Jis pagerina maistingųjų medžiagų pasisavinimą iš maisto ir taipogi suteikia didesnę apsaugą nuo įvairių ligų.
  • Antimikrobinės savybės: mikrobai nepajėgia pasipriešinti šiam efektyviam natūraliam eteriniam aliejui. Be to, jis gali apsaugoti nuo tokių mikrobų kaip protozojai, kurie sukelia karščiavimą ir maliariją.
  • Nauda odai: arbatmedžio aliejaus nauda bene dažniausiai yra siejama su mūsų oda. Kadangi šiame aliejuje yra labai daug antioksidantų, labai greitai gali pagerėti odos išvaizda, pranykti dėmelės ir sumažėti randai. Nemaža dalis žmonių susiduria su dideliais nepatogumais, bandydami sumažinti natūralaus senėjimo požymius, tačiau jei grožio priežiūroje pasitelkiamas arbatmedžio aliejus, jis tampa galingu antioksidantu ir jaunatviškumo šaltiniu, padedančiu mūsų odą paversti lygesne, švelnesne ir sveikesne. Be to, arbatmedžio aliejus gali padėti sumažinti ir odos raukšleles.
  • Antivirusinės savybės: virusinės infekcijos yra labai pavojingos ir dažnos – juolab, kad šiuolaikiniai virusai gali išgyventi netgi labai sudėtingomis sąlygomis. Jie gali ištverti didžiulį karštį, šaltį ir netgi nuodus, kadangi virusai geba aplink save užsiauginti apsauginį „kiautą“. Todėl norint kovoti su virusais, būtina pasitelkti kaip įmanoma efektyvesnes ir natūralesnes priemones. Arbatmedžio aliejus gali padėti įveikti apsauginį virusų sluoksnį ir suteikti efektyvią apsaugą nuo jų. Be to, jis taip pat gydo nuo peršalimo, gripo, kiaulytės, tymų ir vėjaraupių.

Kaip jau buvo minėta, teigiamų arbatmedžio savybių mūsų sveikatai ir grožiui yra kur kas daugiau, todėl šį aliejų verta turėti kiekvienam iš mūsų.