Vertejas
Patarimai

Didelė internetinių vertimo platformų paklausa

Per kelerius pastaruosius metus vertimo platformos internete sulaukė labai didžiulio vartotojų dėmesio. Ir tam didžiulės įtakos turėjo įvairių verslų plėtra į užsienio rinkas. Be to, šiandien nemenka dalis verslų nebėra apriboti savo komercinės veiklos vystymu tik savo šalyje. Interneto pagalba jiems tampa kur kas lengviau pasiekti ir užsienio šalių rinkas. Todėl natūralu, kad bėgant laikui atsiranda vis didesnė tekstų vertimo užsienio kalbomis būtinybė. Internetinių vertimams atlikti skirtų platformų pagalba tampa gerokai lengviau ir greičiau išversti bet kurį turimą tekstą – nepaisant to, kokia užsienio kalba bedomintų.

Tuo tarpu, jei iki šiol manėte, kad tai nėra patogus ir veiksmingas tekstų vertimo būdas, nepamirškite, kad internetinėmis tekstų vertimo programomis šiandien naudojasi ir profesionalūs vertėjai. Tokiu būdu jie geba gerokai greičiau atlikti tekstų vertimus. Ir šiuo atveju nereikėtų suprasti klaidingai. Kuomet profesionaliam vertėjui tekstą išverčia internetinė tekstų vertimo programa, jis visą tekstą peržiūri ir suredaguoja. Tai reiškia, kad papildomas redagavimas ir korektūra leidžia užtikrinti labai aukštą teksto kokybę. Kaip bebūtų, tokiu būdu vertėjai geba sutaupyti daugiau laiko, kadangi nemenkos dalies teksto jiems nebereikia suvedinėti ranka – už juos visą tai padaro vertimo programa.

Žinoma, jei jūs iki šiol nebuvote tiesiogiai susidūrę su vertimo būtinybe ir nesate naudojęsi tokiomis programomis, atsiradus poreikiui į užsienio kalbą arba iš užsienio kalbos išversti vieną ar kitą tekstą jums gali kilti klausimas, kokią programą turėtumėte pasirinkti. Tačiau tai padaryti šiandien yra labai nesudėtinga. Jei pasinaudosite internetine paieškos sistema ir joje suformuosite tikslinę užklausą, geriausiai susijusią su tuo, ką norite surasti, jums bus lengviau atrasti ir internetinį tekstų vertėją.

Pavyzdžiui, jei jūs turite lietuvišką tekstą, kurį norite išversti į anglų kalbą, internetinėje paieškoje galite įrašyti „lietuviu anglu vertejas“ raktinę frazę, kuri padės jums gerokai greičiau surasti būtent tokią platformą, kurioje yra siūlomi lietuvių anglų vertimai. Taigi, tuomet jums beliks į pasirinktą internetinį tinklalapį įkelti savo turimą tekstą, kuris bus išverstas vos per kelias sekundes.

Daugiau apie tekstų vertimą internetu: Vertejas.lt