Resident permit extention in Lithuania
Paslaugos,  Patarimai

Jeigu jus domina leidimo gyventi Lietuvoje pratęsimas

Resident permit extention in LithuaniaJeigu jūs esate užsienietis ir norite gyventi Lietuvoje jums reikalingas leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, kurį pagal nustatytą procedūrą išduoda Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Šis dokumentas yra išduodamas asmenims, kurie nėra kurios nors Europos Sąjungos šalies piliečiai. Turėdami tokį dokumentą, minėti užsieniečiai gali gyventi ir dirbti Lietuvoje, ir netgi bet kurioje Šengeno zonos šalyje tol, kol galioja išduotas dokumentas. Šio dokumento savininkas gali laisvai be jokios papildomos vizos keliauti Šengeno zonos ribose. Pagal šiuo metu galiojančias teisines nuostatas, paprasčiausias būdas, kaip galima įgyti tokį leidimą gyventi Lietuvoje, – tai sukurti Lietuvoje verslą, tai yra turėti čia veikiančią įmonę. Pirmą kartą išduotas leidimas gyventi Lietuvoje galioja l metus, o kitas išduodamas 2 metams.

Jeigu tokį leidimą jau esate gavę ir reikia jį pratęsti, Migracijos departamentas vėlgi pagal atitinkamą procedūrą išnagrinės, ar atitinkate galiojančius pratęsimo reikalavimus. Leidimui gyventi Lietuvoje pratęsimui (angl.Resident permit extention in Lithuania) pagrindiniai reikalavimai yra šie: kad verslas, dėl kurio jums buvo išduotas leidimas gyventi Lietuvoje, veiktų, o veikianti įmonė atitiktų visus nustatytus reikalavimus dėl mokesčių ir muitų, tuo tarpu jūs patys turite turėti gyvenamąją vietą Lietuvoje. Tam, kad įrodytumėte, jog verslas veikia, o jūsų įmonė atitinka visus reikalavimus, reikalingi atitinkami buhalteriniai dokumentai, o dėl gyvenamosios vietos – deklaruotos gyvenamosios vietos ir nuosavybės teisės į šią gyvenamąją vietą pažymos arba nuomos sutartis ar susitarimas su gyvenamųjų patalpų savininku.

Dėl laikino leidimo gyventi Lietuvoje pratęsimo kreiptis galima tik Lietuvoje, o tai padaryti reikia ne anksčiau kaip likus 4 mėnesiams iki jūsų turimo leidimo galiojimo pabaigos, bet ne vėliau nei 2 mėnesiams, nes visas procesas, kol bus priimtas galutinis sprendimas, gali užtrukti iki 2 mėnesių. Tačiau jeigu visi reikiami dokumentai bus parengti ir sutvarkyti iš anksto, patį prašymą Migracijos departamente jūs galite pateikti per 1-2 dienas.

Tad norint, kad leidimo gyventi Lietuvoje pratęsimo procesas vyktų greitai ir sklandžiai, geriausia kreiptis į atitinkamas paslaugas teikiančią įmonę. Tokiu atveju profesionalūs įmonės specialistai jums suprantama kalba išaiškins visus niuansus, susijusius su leidimo gyventi Lietuvoje pratęsimu, arba Resident permit extention, arba разрешение на временное проживание.