Quattro sausas maistas šunims
Maistas

Šuns skrandis pradėjo jautriau reaguoti į maistą. Galimos priežastys

Natūralu, kad daugeliui šuo yra geriausias draugas ir kiekvienas šeimininkas nori, kad jo augintinis būtų sveikas ir laimingas. Bet, kartais galima pastebėti, kad šuo turi problemų su virškinimu: dažnai viduriuoja, vemia, skleidžia nemalonų kvapą iš burnos ar atsisako valgyti. Kokia gali būti šuns skrandžio jautrumo priežastis tokiais atvejais ir kaip jam padėti?

Kad jūsų šuo būtų sveikas ir laimingas rinkitės quattro sausą maistą šunims iš dokrinesa.lt, kuri galite susidėti į krepšelius skanėstams.

Ką svarbu žinoti apie skrandžio jautrumą?

Skrandžio jautrumas yra labai plati ir nespecifinė sąvoka, kurią tiek veterinarai, tiek šeimininkai naudoja apibūdinti tuos šunis, kurie linkę turėti virškinimo sutrikimų. Tai nereiškia, kad jūsų šuo serga rimta liga ar turi kažkokį sutrikimą, bet tai reiškia, kad reikia išsiaiškinti kas sukelia jo skrandžio problemas ir kaip jas išspręsti.

Dažniausia skrandžio jautrumo priežastis yra mityba. Kai kurie šunys negali pakęsti staigių mitybos pokyčių. Tad, keičiant šunų ėdalą, duodant stalo likučius ar per dažnas užkandžių ar skanėstų davimas gali sukelti problemų. Kai kurie gyvūnai gali būti alergiški ar netoleruoti tam tikrų ingredientų. Dažniausios maisto alergijos šunims yra jautiena, pienas ir vištiena, bet jūsų šuo gali būti jautrus ir kitiems produktams.

Be to, skrandžio jautrumą gali sukelti ir kiti veiksniai, tokie kaip:

Parazitai. Kirminai ar kitos parazitinės infekcijos gali dirginti šuns žarnyną ir sukelti viduriavimą ar vėmimą.

Uždegimas. Pankreatitas (kasos uždegimas), gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas) gali būti skrandžio jautrumo priežastys. Šios ligos dažnai reikalauja specialios mitybos ir gydymo vaistais.

Žarnyno blokada. Jei jūsų šuo suvalgė kažką netinkamo, pvz., kaulą, guminį žaislą ar kažkokį audinį, tai gali sukelti žarnyno blokadą ir rimtus virškinimo sutrikimus. Tokiu atveju reikia skubios veterinarinės pagalbos.

Kitos ligos. Kartais skrandžio jautrumas gali būti susijęs su kitomis ligomis, pvz., kepenų ar inkstų nepakankamumu, navikais ar infekcijomis.

Kokie yra skrandžio jautrumo simptomai?

Jei jūsų šuo turi skrandžio jautrumo problemų, jūs galite pastebėti vieną ar kelis iš šių simptomų:

  • Pasikartojantis viduriavimas ar minkštas išmatas
  • Kraujas išmatose
  • Vėmimas
  • Pilvo skausmas ar diskomfortas
  • Padidėjęs dujų kiekis
  • Apetito pokyčiai

Šie simptomai gali atsirasti dėl tam tikro provokuojančio veiksnio, pvz., naujo maisto, per didelio jo kiekio ir kt. Jei jūsų šuo turi skrandžio jautrumo problemų ilgą laiką, tai reiškia, kad yra kažkas, kas trukdo jo virškinimui ir reikia ieškoti priežasties ir pagrindinio sprendimo.

Svarstantiems kaip padėti šuniui su skrandžio jautrumu, tiesiog reikėtų kreiptis į veterinarą ir išsiaiškinti visas skrandžio jautrumo priežastis. Veterinaras gali atlikti kai kuriuos tyrimus, pvz., kraujo, šlapimo ar išmatų analizę, rentgeną ar ultragarsą, kad nustatytų arba atmestų galimas ligas ar sutrikimus.

Jei jūsų augintiniui pasitaikė vienas ar du viduriavimo ar vėmimo epizodai per kelis mėnesius, tikėtina, kad jam nieko rimto nėra.


Šaltinis: dokrinesa.lt