Kaljaris
Kelionės

Ten, kur gražu

KaljarisKelionės, atostogos, pažinimo bei įvairių potyrių laikas. Gana įprasta, jog tik kartą per metus keliaujame į svečius kraštus, tad norisi pasirinkti atsakingai, įdomiai, kad nereikėtų po to gailėtis. Populiariausia ilsėtis Viduržemio regiono kurortuose, pradedant Ispanijos pakrante vakaruose ir baigiant Kipru ar Turkija rytuose. Šiame tarpe, ypač šiaurinėje, Europinėje Viduržemio jūros pakrantėje, kurortų išties gausu. Ispanija, Prancūzija, Italija, Graikija, Turkija – tai tik didžiosios valstybės, turinčios ne vieną šimtą kilometrų jūros pakrantės. Čia išsibarstę ir kurortai, didesni ir mažesni, populiarūs ir retai pastebimi, prabangūs ir kuklūs, skirti taupantiems turistams. Nemažai Viduržemio jūroje ir salų, priklausančių aukščiau išvardintoms valstybėms, tame tarpe ir vis populiaresnė Italijai priklausanti Sardinija, kurios sostinė – Kaljaris.

Sardinija tarp lietuvių turistų ypač išpopuliarėjo prieš kelis metus, kuomet skrydžius į Kaljarį tiesiogiai iš Lietuvos pasiūlė pigiosios avialinijos. Nieko nuostabaus, kad nemaža dalis ypač savarankiškai keliauti mėgstančių lietuvių pastebėjo Sardiniją, ją aplankė ir tikrai nenusivylė.

Populiaru ilsėti ir kitose salose, pavyzdžiui Graikijai priklausančiose Koso bei Rodo salose. Pastarosios yra jau rytinėje Viduržemio jūros dalyje, visai netoli Turkijos krantų. Jos netgi šiek tiek piečiau už Sardiniją, tad čia galima tikėtis dar geresnių orų žiemą. Na o vasarą šiame regione karšta visur, tuo tarpu atostogaujantys rudenį, pavasarį ar net žiemą jau daug atidžiau panagrinėja klimatą. Būtent dėl šiltesnių orų ir mėgstamos Rodo bei Koso salos, arba net dar piečiau esantis Kipras. Ir visose jose galima atrasti ką veikti kiekvienam – ir puikius paplūdimius, ir įvairios klasės viešbučius, ir gausybę vandens pramogų, ir ekskursijų po tų salų lankytinas vietas. Aktyvaus poilsio mėgėjai gali leisti į pasivaikščiojimus po kalnus ar uolėtomis jūros pakrantėmis, galima išsinuomoti dviratį arba pabandyti pramokti kaituoti.

Į vakarus nuo Sardinijos ir Kaljario yra Ispanijai priklausanti Maljorka – žydros jūros, nedidelių, uolų apsuptų paplūdimių ir mažų kaimelių salos gilumoje poilsiautojų svajonė. Ši sala – bene populiariausia kryptis, kur praleisti savo atostogas yra linkę lietuviai. Čia šilta, gražu, yra ką veikti, o svarbiausia – poilsis kainuoja nebūtinai brangiau nei kiek pabodusioje Palangoje. Jei norite daugiau ramybės, pažinimo ir aktyvesnio poilsio, vis tik jus vilioti turėtų Kaljaris, Sardinijos sostinė, kur išsinuomojus automobilį galima per savaitę pamatyti nuostabiausius šios salos kampelius. O net nuo kelio matomiems vaizdams Sardinijoje nelieka abejingas niekas.