Rodas
Kelionės

Rodo salos burtai

RodasKas iš mūsų nėra svajojęs apsilankyti kokioje Viduržemio jūros saloje, tokioje kaip Maljorka, Ibiza, Rodas ar Kipras? Ko gero, mažai kas. Juk tose salose nuostabus oras, šiltas jūros vanduo ir smulkus smėlis, traukiantis prigulti ir atsipalaiduoti. Šiais laikais, esant pigiems skrydžiams kone visoje Europoje, tą padaryti yra lengviau nei bet kada anksčiau. Ir net nereikia būti turtuoliu – dabar keliauja ir jaunimas, ir studentai ir bet kas kas tik gali sukrapštyti pinigų kelionei į Palangą. Tiesa, skrydžiai į Viduržemio jūros regioną gali būti netgi pigesni nei bilietas į Palangą. Tad keliaukime ten kur šilta, šviečia saulė, ramiai teliūškuoja bangos į krantą ir tvyro begalinės jūrų platybės.

                  Rodo sala yra viena iš tų salų, į kurias norima patekti. Išsitiesti sau ant smėlio ar paplūdimio gulto ir pamiršti visus žemiškus rūpesčius. Kas gi to nenorėtų? Negalvoti apie nieką kitą, kaip tik apie savo rankoje laikomą kokteilį ir maloniai lepinančią saulę. Malonu yra gulėti atsipalaidavus ir retkarčiais įšokti į šiltą jūros vandenį, kuris čia žymiai šiltesnis nei mūsų šaltoji Baltijos jūra. Viduržemio jūra yra ir daug skaidresnė – turint poliarizacinius akinius, galima pamatyti kas darosi kelių metrų gylyje! Na o jei turite ir nardymo kaukę, tuomet nuotykiai tiesiog neišvengiami! Tiesiog pasinerkite į šį šiltą, skaidrų vandenį ir tyrinėkime jūros dugną, augaliją, reljefą ir žuvis, tokias, kokių nepamatysime nei viename Lietuvos ežere.

                  Daug pramogų yra tokiose salose kaip Rodas ar bet kuri kita Viduržemio regiono sala. Čia galima jodinėti, važinėti dviračiais, keliauti keturračiais, riedžiais, riedlentėmis, riedučiais, net pėsčiomis. Gausu yra įdomių dalyk salose – tiek istorinio palikimo ir architektūros, tiek vietinių žmonių kultūros, tiek gamtos ir įdomių kraštovaizdžių. Siūloma salose apsilankyti tuomet, kai orai čia patys gražiausi. Kai nuolat šviečia saulė, kai nelyja ir galima mėgautis kiekviena dienos akimirka. Ko gero, Lietuvoje toks nuostabus oras retai pasitaiko, tad išnaudokime tai, kad esame ten, kur orai bene visus metus gražūs ir mėgaukimės tuo.

                  Į salą patekti visai nesunku, todėl nenustebkite, jei ten bus gausybė turistų. Jei nenorite tokio antplūdžio, keliaukite pačioje sezono pradžioje ar pabaigoje kuomet bus mažiau turistų.