Ispanija
Kelionės

Ispanijos pakrančių žavesys

IspanijaIspanija, nuo senų laikų garsėjanti kaip jūrinė valstybė, ir dabar traukia daugiausiai poilsio prie jūros ištroškusius turistus. Žemyninė Ispanija beveik iš visų pusių skalaujama jūrų vandenynų, šiek tiek jos pakrantę sutrumpina tik Portugalija ir Prancūzija. Be to, Ispanijai priklauso ir daug didesnių bei mažesnių, išsibarsčiusių tiek Viduržemio jūroje, tiek ir Atlanto vandenyne, tad jūros pakrančių su puikiais paplūdimiais čia tikrai netrūksta.

Turint omeny tuos visus tuos tūkstančius kilometrų pakrantės, kuri priklauso Ispanijai ar jos saloms, galime pagrįstai tikėtis pačių įvairiausių paplūdimių. Ir tai yra tikra tiesa. Nuo standartinių ilgų, plačių smėlio paplūdimio, iki akmenuotų, uolėtų ar labai mažų, tarp stačių uolų įsiterpusių plotelių galima atrasti įvairiuose Ispanijos vietose. Na o populiariojoje Barselonoje galima rasti ir dirbtinių, netikrų paplūdimių – šie čia buvo įrengti olimpiados proga, o dabar daugelis tai pamiršo ir džiaugiasi smėlėtais pajūrio ruožais kaip gamtos dovana. Taip, tačiau tik iš dalies.

Turbūt įdomiausius Ispanijos paplūdimius galima atrasti jos salose. Staigiai į viršų kylančios Maljorkos ar Tenerifės pakrantės nepalieka abejingų. Nors tokiose pakrantėse nepasimaudysi, tačiau stovint ant aukštos, bangų skalaujamos uolos dėl to liūdna tikrai nebūna. Įspūdingi, kvapą gniaužiantys vaizdai čia vos ne įprastas dalykas. Tarp tokių stačių pakrančių būna įsiterpę visai maži smėlio paplūdimiai, kurie taip pat nepalieka abejingų. Dažniausiai jie labai nuošalūs, retai lankomi žmonių, ir papuolęs į tokį paplūdimį pasijunti kaip rojuje. Mažame, suspaustame aukštų uolų, bet vis tik rojuje. Bet ir čia reiktų elgtis atsargiai, kad prasidedant potvyniui būtų laiko ir erdvės kur pasitraukti.

Ispanija būtent dėl savo paplūdimių ir sutraukia milijonus turistų kasmet. Kurortų šioje valstybėje netrūksta. Žemyninėje Ispanijoje turizmu garsėja Andalūzijos regionas, populiaru ilsėtis Alikantėje, Valensijoje. Vasaros metu turistai užplūsta Maljorką, esančią Viduržemio jūroje. Na o žiemą daugelio akys krypsta į Kanarų salas, kur ir sausio mėnesį galima tikėtis pakankamai šiltų orų maudynėms jūroje ir lepinimuisi smėlėtuose paplūdimiuose. Ispanija nepalieka abejingų ir aktyvesnių pramogų ieškotojų – įvairiuose jos regionuose nemažai yra kalnų dviračių takų, įvairių pasivaikščiojimo takelių, o štai Pirėnų kalnuose galima visai rimtai pasikarstyti uolomis. Dažnai turistai bando suderinti įvairų poilsį savo atostogų metu, tačiau keliaujantys į Ispaniją retai kada neužsuka prie svarbiausio šios šalies akcento – jūros.