kelionių draudimas
Kelionės

TOP 5 įkvepiantys tinklaraščiai apie keliones

Nors daugelis iš savo kelionių parsivežame suvenyrų ar atsiminimų, tačiau įspūdžiai ir ten sukauptos patirtys – pati geriausia dovana ir atsiminimas. Tiems, kurių galvose nuolat sukasi naujos kelionių idėjos ir nuo vienos išvykos iki kitos kankina ilgesys, turbūt labai gera prisiminti ne tik savo keliones, bet ir sužinoti apie kitų potyrius. Dažnai perskaičius keliautojų atsiliepimus gimsta tokių kelionių idėjų, apie kurias anksčiau nebuvote pagalvojęs. Dalijamės kelias iš daugelio lietuviškų tinklaraščių apie keliones, kurie įkvepia.

Danas around The world

Kaip sako pats Danas, jis savo tinklaraščio skaitytojus kviečia keliauti taip, kaip dar niekas nekeliavo: „Pasimatymai su gorilomis Konge ar pogulis piramidžių pavėsyje Sudane… Per prašmatnu? Tuomet ledo vonios Antarktidoje. Važiuojam.“

Ir iš ties, Danas lankosi tokiose pasaulio vietose, apie kurias retas žino, o dar mažiau – išdrįstų ten keliauti. Danas sako norintis įrodyti, kad nukeliauti įmanoma visur, todėl jo tinklaraštyje rasite pasakojimus apie Centrinės Afrikos Respubliką pavojų, gyvenimą karinės bazės viešbutyje ir laukinių gyvūnų stebėjimą iš arti.

Gyvenugerai.lt

Užsukus į Vaidos tinklaraštį, visada norisi jame pasilikti ilgiau. Jau pirmieji kadrai, už kurių užkliūvą akys, būna magiški, spalvingi, išraiškingi, taip ir viliojantys sužinoti, kokia paslaptis už jų slepiasi. Vaida yra aplankiusi visą sąrašą šalių, tačiau daugelis jų – lietuviams egzotika atsiduodantys kraštai, tokie kaip Filipinai, Indonezija, Kambodža, Vietnamas. Vaida pasakoja ir apie keliones po Europos šalis, o visus jos tekstus vienija tokia nostalgija kelionėms ir norui pažinti vietinių pasaulį, kad tuo neužsikrėsti tiesiog neįmanoma.

Niekonaujo.lt

Keliautojo Donato tinklaraščio turinys kiekvieną kartą prieštarauja tinklaraščio pavadinimui. Taip, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Lietuvos lankytinos vietos mums, vietiniams – nieko naujo. Tačiau Donatas atveria tokias istorines vietas, kurias seniausiai primiršę turistai. Daugelis Donato lankomų vietų yra avarinė būklės ar netgi pavojingos. Todėl tai, ką išdrįstą atrasti ir nupasakoti savo skaitytojams Donatas – unikali ir gali būti, kad vienintelė galimybė iš arčiau susipažinti su šiomis vietomis.

Kūtvelos kelionės

Vos užėjus į Elės, kuri save pristato kaip Kūtvelą, tinklaraštį, pirmiausia pasitinka prierašas: „Birželis: Visaginas, lapkritis: Bremenas“, o pati autorė priduria, kad rašo apie tai, „kaip keliauti neprarandant darbo, šeimos ir sveiko proto“ bei gali pasidalyti patarimais biudžetinėms kelionėms. Ji daugiausiai keliauja autobusu ir traukiniu. Anglų kalbos mokytoja dirbanti tinklaraštininkė, kuri ne tik keliauja pati, bet ir organizuoja keliones, skaitytojams pirmiausia patiks dėl savo rašymo stiliaus. Net iš pirmo žvilgsnio nuobodžias vietas, tokias kaip memorialas, ji geba aprašyti ir pateikti kaip vieną įdomiausių vietų pasaulyje.

https://www.facebook.com/EgleGer

Pabaigai, kiek neįprastas tinklaraštis. Pirmiausia, dėl ko verta apsilankyti Eglės socialinio tinklo anketoje, yra tai, jog ši keliautoja pasirinko itin neįprasta būdą pažinti pasaulį – ji visur keliauta motociklu. Šia transporto priemone Eglė jau yra apkeliavusi aplink pasaulį ir šiuo metu rašo knygą apie savo patirtis. Galbūt šis tinklaraštis yra neįprastas ir neįkvėps įsigyti naujos kelionės, tačiau leis suprasti, kokias patirtis prarandame, kai įsėdame į lėktuvą.

Daugiau apie keliones portale Ieskaukeliones.lt, o skrydžius kitai kelionei galite užsakyti Pigusskrydis.lt