odontologijos klinika
Įvairūs

5 faktai, kuriuos turėtumėte žinoti apie dantų implantaciją

Nors iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, kad dvidešimt pirmame amžiuje pagrindinės dantų problemos turėtų būti karieso pažeisti dantys, vis dėlto ne ką mažesne problema yra ir prarasti dantys. Tai yra rimta problema, kuri neigiamai paveikia tiek fiziškai, tiek ir emociškai. Žmonės, kurie neturi vieno ar kelių dantų, vengia šypsotis ir dažnai susiduria su diskomfortu valgant. Laimei, visoms šioms bėdoms yra sprendimas – dantų implantacija.

Dantų implantai yra beveik tokie pat stiprūs kaip ir natūralūs dantys

Yra vienintelė beveik tokiu pačiu tvirtumu pasižyminti prarasto danties alternatyva – ir tai yra danties implantas. Šiuolaikiniai dantų implantai gali sugrąžinti jums lygiai tokį patį sąkandį, kokį turėjote prieš prarasdami vieną ar keletą dantų. Dantų implantai taip pat pasižymi didžiuliu tvirtumu todėl, kad jie yra gaminami iš titano – biologiškai suderinamos medžiagos. Kai danties implantas yra įstatomas į kaulą, implantai gyja aplink kaulą, tikrąja to žodžio prasme tapdami jūsų kūno dalimi. Tuomet ant implanto galima dėti karūnėles, tiltelius ar protezus. Taigi, danties implantą galima suprasti kaip naują danties šaknį. Palyginimui, išimami dantų protezai suteikia tik 25-50 proc. jūsų natūralių dantų jėgos.

Dantų implantacijos operacijos rezultatas yra nuspėjamas!

Kuomet jūs išgirstate žodį „operacija“, tikriausiai pagalvojate apie kažką, kas yra labai komplikuota, sudėtinga ir rizikinga. Tačiau tiesa yra ta, kad dantų implantacijos operacija yra labai lengvai nuspėjama ir sėkminga. Skaičiuojama, kad dantų implantacijos sėkmės procentas yra apytiksliai 98 proc. O tai yra labai didžiulis sėkmės procentas – kalbant apie bet kokio tipo chirurginę procedūrą ar operaciją. Žinoma, dantų implantacijai yra keliami keli reikalavimai, tačiau įprastai, jei yra išlikę pakankamai žandikaulio kaulo, į kurį būtų įstatomas implantas, ir jo būklė yra nebloga – jūs galite būti tinkami kandidatai dantų implantacijai.

Dantų implantai nesugenda

Pati didžiausia natūralių dantų problema yra ta, kad jie gali sugesti. Natūralūs dantys sugenda dėl netinkamos jų priežiūros, nuolatinio naudojimo, dantenų ligų ar kitų sveikatos problemų. Be to, kariesas yra dažniausia problema, o tai reiškia, kad mūsų natūralius dantis tenka reguliariai taisyti. Tuo tarpu tokių problemų nėra, kai kalbama apie dantų implantus. Kadangi implantai yra gaminami iš titano, jie yra atsparūs minėtoms problemoms.

Dantų implantai gali pagerinti jūsų sveikatą

Prarastas dantis yra tikrų tikriausias galvos skausmas. Ir tai neabejotinai atkreipia aplinkinių dėmesį, todėl su tokia problema susiduriantis žmogus įprastai niekuomet negali atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi. Tačiau prarastas dantis neapsiriboja estetiniu klausimu. Neturint bent vieno danties, rizikuojama susidurti su rimtomis sveikatos problemomis. Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, žmonės, kurie praranda bent vieną dantį, rizikuoja sutrumpinti savo gyvenimą apytiksliai 10 metų. Viso to priežastis yra paprasta. Be vieno ar kelių dantų jūs negalite laikytis tinkamos mitybos – ką jau kalbėti apie tai, kad netinkamai sukramtomas maistas gali sukelti ir virškinamojo trakto problemas. Tuo tarpu dantų implantai padeda susigrąžinti ne tik prarastą šypseną, tačiau taip pat suteikia galimybę efektyviai sukramtyti maistą ir apsaugo nuo sąkandžio problemų bei žandikaulio deformacijos.

Dantų implantai išsaugo žandikaulio kaulą

Kai prarandamas bent vienas dantis, žandikaulio kaulas ima nykti. Tuomet, kai keičiasi žandikaulio forma – keičiasi ir jūsų burnos forma. Žandikaulio kaulo nykimas gerokai pakeičia žmonių išvaizdą ir nulemia raukšlių aplink burną formavimąsi. Tokie neigiami pokyčiai žmogų sendina. Visa tai neigiamai paveikia ir aplinkinius dantis, kurie ima judėti, atsirandant vis didesniems tarpams tarp kitų dantų. Tačiau dantų implantai šią problemą labai greitai išsprendžia – apsaugodami ne tik žandikaulio kaulą nuo nykimo, tačiau taip pat užkirsdami kelią žandikaulio deformacijai ir dantų pasislinkimui.

Praradus dantį – neverta laukti

Dantų implantacija padeda atgauti pasitikėjimą savimi, sugrąžina gražią šypseną ir apsaugo nuo daugybės įvairių galimų sveikatos sutrikimų. Todėl jei jūs susiduriate su prarasto danties problema, jums nieko nelaukus turėtų pagelbėti odontologijos klinika, teikianti dantų implantacijos paslaugas.