Norvegija
Kelionės

Neįprastos atostogos šiaurėje

NorvegijaPagalvojus apie atostogos iškart mintyse iškyla jūros, smėlio paplūdimių, palmių vaizdai. Na, gali būti tai ir žaliuojantys atogrąžų miškai, piramidės ar kokie architektūros šedevrai. Retas kuris įsivaizduoja atostogas sniege, lede, kur nors ne pietų krašte. Tačiau turbūt be reikalo. Vis dažniau atostogautojų atrandama Norvegija tikrai turi ką pasiūlyti naujų potyrių ieškančiam turistui. Ir net nebūtinai vasarą, tai gali būti ir viduržiemis, ir įspūdžių nuo to nebus mažiau.

Šiaurė dažnai asocijuojasi su atšiauriais orais, amžinu sniegu ir skurdžia gamta. Na, dažnai praktiškai jokios gyvosios gamtos – tiesiog ledo laukais. Tačiau mūsų paminėtoje Norvegijoje, net gana toli į šiaurę nuo jos sostinės Oslo, vasaros metu būna ir tikrai šiltų orų, ir netgi maudynių upėse ar ežeruose. Žinoma, priklausomai nuo, kaip pasiseka su orais tuo metu ir kiek labai į šiaurė norėsite nutolti. Tačiau vasaros metu Norvegijoje galima tikrai komfortiškai keliauti, lankant fjordus, nuostabius kalnus, tundrą su besiganančiais elniais ar salų virtines Šiaurės jūros pakrantėje.

Štai jei sugalvosite po Norvegiją pakeliauti žiemą, apsirengti teks jau šilčiau. Nors labai šalti orai čia tikrai reti, tačiau yra turbūt baisesnis reiškinys – dažni ir gan stiprūs vėjai. Tad gera striukė čia tikrai pravers. Žiemą Norvegijoje galima patirti du nuostabius gamtos reiškinius, kurių nerasite jokiuose pietų kurortuose po palme. Visų pirma tai šiaurės pašvaistė, magnetinių audrų įvairiomis spalvomis nudažytas dangus, nepaliekantis abejingų. Kažko tokio galima pamatyti ir Lietuvoje, tačiau šiaurėje šis reiškinys pasireiškia gerokai įspūdingiau.

O antras dalykas, keliantis baugų žavesį Norvegijoje žiemą – tai poliarinė naktis. Tiesa, ji būna jau tikrai Norvegijos šiaurėje, ir tik žiemos mėnesiais. Tačiau ir dėl to čia plūsta turistai. Visą parą nepatekanti saulė tikrai neįprastas, nors ir baugokas, tačiau vertas dėmesio įspūdis. Žinoma, daug malonesnis yra atvirkštinis reiškinys – poliarinė diena. Ji Norvegijos šia4urėje būna vasara, ir tuomet visą parą saulė nenusileidžia, net vidurnaktį galima laisvai skaityti knygą ar keliauti po įdomius objektus.

Norvegija visų pirma žavi savo gamta, miškais, kalnais, giliais fjordais, gausiomis salų ir salelių grandinėmis jūros pakrantėje. Kelionės į Norvegiją vis labiau populiarėja, žmonės supranta, jog pažinimas ir nuostabūs gamtos vaizdai gali būti puikia alternatyva tingiam gulėjimui šiltame pajūrio smėlyje kur nors Turkijoje.