Tenerifė
Kelionės

Tolimi artimi Kanarai

TenerifėKanarai skamba egzotiškai. Kanarai ir tebėra egzotiškas salynas, tarsi dar Europoje, tarsi ir nelabai. Pagalvojus apie atostogas kurioje nors iš Kanarų salų dažniausiai nepagrįstai išsigąstama kainos, jos net nepasiaiškinus, ir žvilgsnis krypsta į labiau įprastą Turkiją, Egiptą ar Bulgariją. Bet ar taip ir yra? Nors Kanarai ir gana toli Lietuvos, tiesą sakant arčiau Afrikos, nei Europos, tačiau nėra jie taip jau brangiai pasiekiami, o keliavimas juose, galima sakyti, netgi pigus.

Na taip, daugeliui įprasti kelionių organizatoriai už savaitės poilsį Tenerifėje ar Gran Kanarijoje užsiprašo tikrai didesnių sumų nei už analogišką poilsį toje pačioje Turkijoje. Priežastis ne tiek atstumas, kiek mažas populiarumas – pavyzdžiui lenkų turizmo agentūros, aptarnaujančios gausius būrius savų turistų, kelialapius į Kanarų salas geba suorganizuoti gerokai pigiau. Tuo tarpu iš Lietuvos užsakomieji skrydžiai į kokią Tenerifę pakyla dar ne taip ir dažnai. Tad ką gi daryti?

Vienas variantų galėtų būti pasidairyti į kaimyninių šalių kelionių agentūras. Vėlgi pirmoje vietoje čia būtų Lenkija. Žinoma, skrydis iš Varšuvos tikrai sukels papildomų nepatogumų, tačiau sumoje sutaupyti galima tikrai nemažai. Bet geriausias variantas, kaip dažniausiai būna svarstant apie keliones į labiau egzotiškus kraštus, yra pasiryžti keliauti savarankiškai – susikrauti daiktus, gerai išnaršyti internetą, rasti pigius skrydžius, užsirezervuoti viešbučius ir kelti sparnus.

Ir tikrai taip. Nors tiesioginių skrydžių, pamirštant užsakomuosius, iš Lietuvos į Kanarų salas ir nėra, tačiau juk galima skristi ir su persėdimu. Tenerifė yra viena populiariausių iš Kanarų salų, tad nenuostabu, kad į juos oro uostus skraido lėktuvai iš įvairių Europos miestų, ir ne tik sostinių. Kas svarbiausiai – čia daug ir pigių avialinijų reisų. Susikombinavus du skrydžius į Tenerifę ar bet kurią kitą Kanarų salą per Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Didžiają Britaniją ar Belgija, galima tikrai pigiai prasisukti. Pavyzdžiui žiemos metu, jei pasiseks ir turėsite kantrybės, į Kanarus ir atgal su persėdimu galima suskraidyti už šimtą eurų, o už porą šimtų jau gana laisvai galėsite rinktis ir datas, ir norimą Europos miestą persėdimui.

Tokioje kelionėje galima ne tik sutaupyti, bet ir spėti pamatyti gerokai daugiau. Atostogų foto albumas bus tikrai įspūdingesnis, jei jame bus ne tik galutinis tikslas – pavyzdžiui Tenerifė, bet ir diena Londone skrendant į priekį bei geras pusdienis Barselonoje jau grįžinėjant. Tereikia nepagailėti laiko planuojant ir ne tik kad pigesnė kelionė, bet ir daugiau įspūdžių – tikrai garantuoti.