Orai Norvegijoje
Kelionės

Ar orai šiaurėje tinkami maudynėms

Orai NorvegijojeNorvegija – šiaurės Europos šalis, garsėjanti aukštu pragyvenimo lygiu, fiordais ir kalnais. Žmonės čia keliauja pasigrožėti gamta, pažvejoti fiorduose, jūroje, pagaudyti menkių ar lašišų. Kiti atvyksta susirasti geresnio ar blogesnio darbo, uždirbti daugiau pinigų, nei gali gimtinėje, vėliau tais pinigais pasidalinti su artimaisiais, ar taupyti, siekiant įgyvendinti svajonę ar tiesiog patogiau gyventi. Ne vienas Norvegijoje trumpam atvykęs uždarbio ieškantis pilietis, ten ir pasilieka. Ko gero, dėl uždarbio, o ne dėl orų, mat orai čia pakankamai bjaurūs, lyginant su lietuviškais.

Norvegijoje orai pasižymi gausiu lietum, vėju, temperatūra nėra aukšta. Tokius orus pakęs ne kiekvienas. Tam kartais reikia būti ir užsigrūdinusiu, mokėti prisitaikyti prie temperatūrų kaitos, šalto vėjo. Jei nesate pakankamai užsigrūdinęs ir nesimaudote kiekvieną rytą po šaltu dušu – jus išgelbės geri drabužiai. Dairykitės į geresnes firmas, o ne į kiniškus pakaitalus. Nenorite juk sušalti arba negražiai atrodyti prieš draugus su Kinijoj siūta striuke už 20 litų? Taigi, apranga pasirūpinkite kruopščiai.

Nepaisant to, jog Norvegijoje, o ypač jos šiaurėje temperatūra nepakyla aukštai, galima išsimaudyti ežere, upėje, ar jūroje. Maudynės jūroje gali būti linksmos arba sudėtingos. Norvegijos pakrantėje gali būti sunku rasti gerą paplūdimį (juk visur uolos!). Bet atradus gerą paplūdimį, patogų priėjimą ar tiesiog laiptelius į vandenį, pavyks puikiai išsimaudyti! Tiesa, vanduo gali būti kiek šaltokas. Upėje maudynės dar smagesnės. Vanduo kalnų upėse, žinoma, irgi šaltas, tačiau susiradus krioklį galima tikrai smagiai pasiturkšti! Žinoma, jei tuo metu po juo nesiturškia didelis lokys ar negaudo praplaukiančių lašišų. Ežere, ko gero, maudytis bus šilčiausia. Vanduo čia mažai juda, yra apribotas krantų, todėl lengviau įšyla. Ežere galima pamirkti ne minutę, o nors ir dvi. O jei rasite ežere Norvegijos pietuose, galima bus mirkti dar ilgiau! Kai kurie žmonės, net tokiose vietose kaip Oslas, pradeda maudynes net ir gegužės mėnesį. Žinoma, vėl viskas priklauso nuo užsigrūdinimo laipsnio.

Na o užsigrūdinimas – itin naudingas dalykas. Užsigrūdinus galima maudytis kone bet kokiam vandens telkiny, bet kurioje pasaulio platumoje. Užsigrūdinę žmonės patiria daugiau laisvės – jiems tenka malonumas išsimaudyti kiekviename sutiktame vandens telkinyje, nebijant susirgti ir nenuogąstaujant dėl nepatogumų, sukeliamų šalčiui. Todėl, pradėkite grūdintis – vasarą galėsite keliauti į Norvegiją ir parodyti draugams, jog nebijote šalčio ir galite šokti į patį šalčiausią šalies fiordą rankomis gaudyti menkių. Ir nebus orai Norvegijoje tokie jau baisūs. Siaubingi. Atšiaurūs.