paskolos su užstatu
Finansai,  Paslaugos,  Patarimai

Paskolos refinansavimas – apčiuopiama pagalba įsiskolinus

Imti kreditą reikia tik gerai apgalvojus, įsitikinus, jog jis reikalingas bei apskaičiavus galimybes jį laiku ir be didelio nuskausminimo piniginei gražinti. Tačiau ši elementari logika bei planas gali ir sugriūti. Pavyzdžiui, pasikeitė darbas, sumažėjo pajamos, užklupo ligos, stichinės nelaimės arba visa galybė smulkių nelaimių, kurios tiesiog išmuša finansinį pagrindą iš po kojų. Tuomet lieki ne „pasiėmęs kreditą“, o „skolingas“, nuolat balansuojantis ant ribos nesumokėti eilinės įmokos ar artėjant kredito gražinimo terminui tenka sėsti ant bado dietos. Tokiu atveju vieni skolinasi iš kreditorių, kad gražintų kitiems ir taip užsuka nesibaigiantį skolos ratą, kiti renkasi paprastesnį, tačiau efektyvesnį būdą – refinansavimą.

Refinansavimas – tai savo kredito perkėlimas pas kitą kreditorių. Toks veiksmas dar vadinamas perkreditavimu. Tai reiškia, jog refinansavimo įmonė padengia visus turimus įsiskolinimus palankiomis sąlygomis. Pabandykime sumodeliuoti situaciją, kuomet perkreditavimas labiausiai pasiteisina.

Veikėjas X pasiėmė paskolą, kurią turi gražinti po 3 mėnesių. Praėjus tam laikotarpiui neturėdamas pilnos sumos gražinimui, prasitęsė laiką mėnesiui. Vėliau atsitikus nelaimei paėmė dar vieną kreditą. Galiausiai pratęsinėjant paskolų gražinimo terminus ir mokant pratęsimo mokesčius (palūkanas) prarandami pinigai ir niekaip nesugebama surinkti pilnos sumos kredito gražinimui. Taip galima kankintis metų metus. Tačiau kreipusis į refinansavimo įmonę galima reikalus išspręsti paprasčiau. Kredito bendrovė padengia visus esamus įsiskolinimus, o skolą padalina keliems mėnesiams, kad mėnesinė įmoka būtų tokia, kad nebūtų sudėtinga ją kas mėnesį sumokėti. Taip veikėjas X gauna galimybę sumokėti paskolą ir atsikratyti skolos naštos.

Kita dažna priežastis, kodėl reikėtų pasidomėti refinansavimo galimybėmis – geresnės kredito sąlygos arba esamo kreditoriaus pasikeitusios sąlygos. Dažnai imant kreditą paskubomis, neatsižvelgiama į įvairias sąlygas. Vėliau pastebima, jog imant tokį pat kreditą kitoje įmonėje būtų galima sutaupyti. Tuomet apsimoka tartis su kreditoriumi refinansuoti kreditą palankesnėmis sąlygomis. Kaip minėta pavyzdyje su veikėju X, kuomet greitieji kreditai yra paimti iš kelių skirtingų kreditorių ir darosi sunku su visais atsiskaityti, visko perdavimas į vieno kreditoriaus rankas sukuria geresnes sąlygas palaipsniui gražinti paskolą.

Refinansavimas dažnai laikoma ir psichologine pagalba, nes spaudžiančios iš visų pusių paskolos, kurių sąlygas pakeisti sudėtinga veikia ir psichologiškai. Tuo tarpu sprendžiant problemas refinansuojant, galima susitarti dėl plano, kuris leis į gyvenimą vėl žvelgti su džiaugsmu.