Įvairūs

Trumpa kelionė į Kiprą

PafosasKipras darosi vis žinomesnė, ir vis populiaresnė sala tarp lietuvių. Seniau ši sala traukė sezoninių darbų ieškotojų, kurie padėdavo aptarnauti turistų srautus vasaros metu, o pastaruoju vis daugiau lietuvių į Kiprą keliauja ir kaip turistai. Sala yra Viduržemio jūroje, šilto klimato zonoje, greitai, lengvai ir pigiai pasiekiama, apgyvendinimas bei maistas Kipro kurortuose taip pat yra nebrangus – ko gi dar reikia geroms pasyvioms atostogoms.

Nors Kipro sala ir toli, rytinėje Viduržemio jūros dalyje, kažkur tarp Turkijos ir Afrikos krantų, šiuolaikinės technologijos tą atstumą ištirpdo per kažkur tris valandas skrydžio. Tiesiai, be persėdimu, iš Kauno į vieną didesnių Kipro kurortų – Pafosą. O kelionės pobūdis ir trukmė dažnai irgi nulemia atostogų krypties pasirinkimus. Egzotiškos šalys dažnai yra ne tokios populiarios ne tiek dėl kainos, kiek dėl komplikuoto nusigavimo – ne vienas persėdimas, muitinės bei pasienio procedūros, jau nuskridus ilga kelionė autobusu ar automobiliu iki kelionės tikslo. Kipre šių problemų nėra. Nusileidus lėktuvui Pafoso tarptautiniame oro uoste, iki mieste su viešbučių gausa lieka vos septyni ar dešimt kilometrų. Juos galima už pora eurų įveikti autobusu, galima ateiti ir pėsčiomis.

Pafosas pasitinka visada žaliuojančiomis palmėmis, ilgu paplūdimių bei viešbučių kompleksais. Pastarųjų čia išties nemažai – jei tai ne naujai pastatyti daugiaaukščiai blokiniai namai, tai bent jau iš seno dar vietinės architektūros namo padarytas viešbutis. Turistų srautai čia dideli, tad vietiniai ir užsienio investuotojai stengiasi tai išnaudoti. Vasaros metu, kuomet turistų būna daugiausia, jau gali būtų sunku rasti patogią ir pigią vietą viešbutyje. Jei nesirezervuojate kambario iš anksto, greičiausiai teks gyventi toliau nuo jūros, toliau nuo miesto centro, ir sumokėti daugiau. Tuo tarpu žiemą Pafosas ištuštėja, miestas nurimsta, viešbučiai gerokai atpinga, o kambarių pasirinkimas išties didelis.

Kalbant apie atostogas Kipre žiemą – tai visai įmanoma. Sala yra tikrai toli pietuose, piečiau už Ispaniją, Italiją ar Turkiją. Žinoma, jei atostogos trunka vos savaitę, galima tikėtis papulti į bet kokius orus. Bet statistiškai sausio mėnesį galite dienomis tikėtis iki dvidešimt laipsnių šilumos, maždaug šešiolika – devyniolika laipsnių jūros vandenyje, na o naktimis oras atvėsta ir paprastai neperlipa dešimties laipsnių ribos. Gali pasitaikyti dienų, kuomet yra ir virš dvidešimt laipsnių šilumos. Pripratus prie ne ytin karštų vasarų sausį Kipre tikrai galima rasti progos išsimaudyti Viduržemio jūroje. Tačiau vakarais jau reikia apsirengti šilčiau.

Tokie orai yra būdingi populiariausiam Kipro miestui – Pafosui. Tačiau Kipro sala nėra didelė, orai visuose pajūrio miestuose būna išties panašūs. Bet saloje ir kalnų, kuriuose galima rasti ir sniego. Bet juk daugelis turistų Kipre kuriasi kažkur arčiau vandens.