Įvairūs

Užsiimti verslu tikrai nėra labai lengva

Verslo kūrimas vilioja daugelį žmonių, bet ir taip aišku, kad tik retam pavyks pasiekti gerus rezultatus. Ne veltui daug ekspertų pabrėžia, kad nemaža dalis naujokų patiria bankrotą dar pirmais veiklos metais. Taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, kurios yra susijusios su pasiruošimu. Tiesiog prastas pasiruošimas nulemia gana skaudžia klaidas, kainuojančias nemažus pinigus. Norintiems pradėti verslą, jokiais būdais nereikėtų galvoti apie sėkmę nuo pirmų dienų, Būna atvejų, kad pelnas matomas tik praėjus keliems metams. Tad, viskas priklausys tiek nuo pasiruošimo, tiek ir verslo krypties.

Turbūt teisinga teigti, kad dažniausiai pirmuosius metus pelningai dirba tos įmonės ir verslai, kurie susiję ne su žemės ūkiu. Pabrėžiama, kad Lietuvoje žemės ūkio verslu užsiimti gali ne visi, nes dažnai tam reikia labai daug investicijų ir kantrybės. Kalbant apie verslą ūkio pramonėje, reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų.

Labiausiai reikia išskirti ūkio šakas, kurios generuoja skirtingą grąžą. Turite žinoti, kad augindami grūdines kultūras, rizikuojate kada nors patirti bankrotą. Na, o jeigu ketinate lįsti į šią rinką, tai labai tikėtina, kad jau pirmais metais jums nepasiseks ir viską mesite. Naujokams siūloma pradėti nuo augalininkystės. Tai reiškia, kad tiesiog reikėtų pamiršti grūdines kultūras ir gyvulių auginimą. Geriausia būtų pradėti nuo daržovių, vaisių ir uogų auginimo. Tiesa, daržovių ūkiai irgi šiais laikais išgyvena ne geriausius metus. Bet, iš kitos pusės, kai kurie ūkininkai tikrai gali pasigirti nemažomis pajamomis iš daržovių auginimo ir prekybos. Kaip bebūtų, šios ūkio šakos būtų mažiausiai rizikingos naujokams.

Grįžtant prie daržovių auginimo, atminkite, kad vieni uždirba daug, o kiti mažai net jeigu užauginami kiekiai yra vienodi. Kodėl taip būna? Viską lema prekybos mąstai ir principai. Vieni ūkininkai savo produkcija parduoda supirkėjams, o kiti parduoda tiesiogiai vartotojui. Tad, pastarasis gauna gerokai daugiau naudos, bet aišku – jis įdeda daugiau darbo. Tad, norintiems užsiimti verslu, labai svarbu, jog tinkamai įvertintumėte viską, kad paskui neliktumėte su dideliais nuostoliais.

Įvairius atsakymus rasite šioje svetainėje.